Greta Thunberg człowiekiem roku “Time”

1
172

Młodziutka szwedzka aktywistka ekologiczna została wyróżniona prestiżową nagrodą amerykańskiego tygodnika. Tytuł człowieka roku przyznawany przez redaktorów pisma od 1927 roku człowiekowi, grupie ludzi, maszynie lub idei, która w minionym roku miała największy wpływ na wydarzenia na świecie – w pozytywnym lub negatywnym znaczeniu. Dla mnie mnie ulega wątpliwości, iż to dobry, wręcz znakomity wybór tygodnika. W strajkach klimatycznych zapoczątkowanych przez Gretę wzięły udział miliony ludzi na całym świecie. Greta zapoczątkowała wielki  ruch, który może posiadać ogromne znaczenie dla uratownania naszej cywilizacji. Stworzyła wielki ruch na rzecz walki z kryzysem klimatycznym. Greta Thunberg była inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie. To fascynujące jak inspirująca dla świata okazała się ta młodziutka aktywistka. W minionym roku wywarła ogromny, pozytywny wpływ namyślenie ludzi o naszej planecie, o odpowiedzialności za nią.  Rzadko kiedy zdarzało się, że wybór człowieka roku był tak oczywisty, w minionych miesiącach nikt bardziej nie zasłużył na to wyróżnienie jak Ona, nikt inny nie wywarł większego wpływu na świat, jak Ona.  Wielki społeczny ruch może zmusić polityków do bardziej zdecydowanych działań na rzecz ochrony klimatu.W tej sprawie nie można tylko myśleć o pieniądzach, zaś zaniechania mogą nieć za sobą koszty, których nikt nie udźwignie. Tego niestety nie rozumie wielu polityków.

Chciałbym, aby działalność Grety poważnie potraktowały polskie władze, które mam nadzieję, po raz kolejny nie zablokują unijnego szczytu. Przemawiając na Sesji ONZ w tym oku, podkreśliła jak bardzo politycy rozczarowali w tej dziedzinie. Magazyn ‘Time”, podkreśla, że Greta to liderka nowej generacji, która wkracza na dziejową scenę.

Dodajmy jeszcze, 16-latka została także laureatką prestiżowej Right Livehood Award, za wzmacnianie pilnych i wynikających z naukowych faktów działań w sprawie zmian klimatycznych”.

Dzisiaj w Madrycie na klimatycznym szczycie mówiła o politykach mających usta pełne pustych słów. Moim zdaniem znakomicie odnosi się to do premiera Mateusza Morawieckiego.

Wideo; @Global News

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: