Gotowi na Koronawirusa?

0
30


Międzynarodowa Organizacja Zdrowia WHO ogłosiła stan zagrożenia dla zdrowia publicznego, w związku z Koronawirusem. Wiemy już o ponad 10 tysięcy zachorowań, w tym zmarło 220 osób. Mimo podejmowania wielu radykalnych środków w Wuhan, epidemia nadal się rozszerza. Dlatego między innymi zapytać należy, jakie działania podejmuje rząd w tej sprawie, czy Polska gotowa jast na zagrożenia jakie powoduje  zagrożenie pandemią.

Pierwsze wypadki zachorowań odnotowano w krajach sąsiednich jak Niemcy i Rosja.  W sąsiadujących z Polską w Czechach powołano specjalny Sztab Kryzysowy. W Polsce wadze twierdzą, iż podejmują odpowiednie działania. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, iż PLL LOT zawiesił połączenia lotnicze z Chinami. Połączenia z Chinami wcześniej, połączenia z Chinami zawiesiło wiele innych linii jak British Airways, czy United,  oraz Lufthansa. Wiele rządów, w tym administracja USA ewakuuje z Chin swoich obywateli, zwłaszcza z zagrożonych rejonach, w rejonie miasta Wuhan.

Posłowie domagają się, aby zwołać posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na razie nic takiego nie nastąpiło. Sytuacja jest poważna, ale równie niebezpieczna może być panika wywołana niebezpieczeństwem pandemii. Dochodzą nas informacje, że władze Chin aresztowały osoby, które pisały o wirusie w mediach społecznościowych. Przypuszcza, że liczba osób zarażonych wirusem, w rzeczywistości jest znacznie większa, podobnie jak liczba zgonów.

Wirus najpierw pojawił się na targu owoców morza w Wuhan, gdzie handlowano także mięsem zwierząt, na przykład nietoperzy. Jest nieprawdopodobne, aby w chińskim systemie służby o tym nie wiedziały.  To jednak obecnie nie zmienia sytuacji, Koranowirus ciągle się rozprzestrzenia, i na razie nie udało się tego, mimo wielu drastycznych środków zahamować.  

Foto: Orgon life.com

Widea: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: