Głodowe emerytury Polaków

0
37


W Sejmie posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj konferencję prasową, podczas której odniesiono się do twittu wysokiego urzędnika pisowskiego, Bartosza Marczaka, który w przypływie szczerości zauważył, że w przyszłości emerytury Polaków, z systemu zusowskiego będą głodowe i w praktyce nie da się z nich utrzymać.

Od siebie dodajmy, iż sprawa ta doskonale ukazuje, jak obniżyła się jakość publicznej debaty w Polsce. PiS obniżył wiek emerytalny w sposób bandycki, zakłamany, nie przedstawiając Polakom konsekwencji tych decyzji, a podstawową konsekwencją tej decyzji, właśnie będą głodowe emerytury. Dodajmy od siebie, iż opozycja otwarcie mówiła, iż takie będą konsekwencje tych decyzji. Jednak w mediach dziennikarze dyskutowali z politykami PiS, którzy kłamali jak najęci, bredzili, opowiadali bajki. Ktoś mógł pomyśleć, że prawda leży pośrodku, że nie będzie tak źle. Okazało się zaś, że nie będzie źle tylko gorzej.

Z raportów ZUS wynika, że kobieta, zarabiająca przeciętną pensję, pracująca 35 lat, przechodząca na emeryturę w wieku 60 lat, dostanie emeryturę, w wysokości na dzisiejsze pieniądze 1230 złotych, czyli niewiele więcej niż wynosi emerytura minimalna. Raporty ZUS oznaczają, że połowa emerytów w Polsce, będzie miała emerytury minimalne, albo nawet poniżej emerytur minimalnych. W przypadku mężczyzn sytuacja będzie tylko minimalnie inna, tylko dlatego, że będą oni pracować troszeczkę dłużej.

Skutki polityki PiS są takie, iż Polacy fundują sobie wielkie obszary biedy, w postaci kilku milionów emerytów. Po drugie powstaje dziura w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, ZUS na najbliższe cztery lata ocenia ją na 50 miliardów złotych.  Rząd zmuszony zostanie do podnoszenia podatków, lub składek na ZUS. Efektem tej polityki będzie ucieczka młodych Polaków z Polski.

Zapraszamy do wysłuchania tej ważnej konferencji prasowej.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: