Gerald Birgfellner: Kaczyński jest oszustem, dziś przesłuchanie w prokuraturze

1
700


Dziś w prokuraturze okręgowej w Warszawie przesłuchanie Geralda Birgfellnera – austriackiego biznesmena, który nagrał rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim – potwierdził w TOK FM mec. Jacek Dubois. Gerald Birgfellner przybył do prokuratury w Warszawie około godz. 12.

Austriak jak i jego mecenas Roman  Giertych liczą na uczciwe stanowisko prokuratury i sądu.

Oczywiście jest możliwe także wniesienie sprawy sądowej przeciwko Kaczyńskiemu we wiedniu.  W ten sposób afera taśmowa Kaczyńskiego zyskałaby międzynarodowy rozgłos.

Przypomnijmy, iż “Gazeta Wyborcza” opublikowała pod koniec lutego stenogram nagrania rozmowy m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro, czyli ok. 1,3 mld zł – podała “GW”. W biurowcu miały się znaleźć m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

Następnie „Gazeta” opublikowała fakturę wystawioną przez Austriaka, na ponad milion złotych. Inwestycję realizować miała specjalnie powołana do tego celu spółka, tak, aby utrudnić opinii publicznej dotarcie do prawdziwego inwestora, czyli Jarosława Kaczyńskiego.

Z ostatniej chwili. Przesłuchanie przerwane zostało po sześciu godzinach i ma być kontynuowane jeszcze w tym tygodniu.

Foto: tyden.cz

Wideo: @Plotka Polska

1 Komentarz

  1. Oszukać własną rodzinę, to dopiero demoralizacja. Takiemu człowiekowi wiary nie ma, nie wolno wierzyć w żadne jego słowo. To psychopata i nie powinniśmy się złościć na chorego człowieka. Dla władzy (utrzymania się przy władzy) zrobi wszystko. Nie ma takiego kłamstwa i takiego człowieka, którego prezes by nie poświęcił, żeby PiS było u władzy. A PiS to ON !

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: