Gdzie są respiratory panie Szumowski!

0
111


Dzisiaj zorganizowano niezwykle ciekawą konferencję prasową posłów Koalicji Obywatelskiej, po kontroli poselskiej w Ministerstwie Zdrowia i Agencji Rezerw Materiałowych. Kontrola dotyczyła już słynnego kontraktu za zakup respiratorów, gdzie pośrednikiem między Ministerstwem Zdrowia a producentem respiratorów była lubelska spółka handlarza bronią, znajdującego się na czarnej liście ONZ.  Detale sprawy opisywaliśmy wcześniej. Respiratory miały dotrzeć zgodnie z kontraktem do 30 czerwca. Nie dotarły, w Agencji Rezerw Materiałowych jest kilkadziesiąt respiratorów, a w ostatnich dniach z Korei Południowej dotarło raptem pięć sztuk, a powinno dotrzeć ponad 1400 tych maszyn.

Dodajmy, że po podpisaniu kontraktu, już w cztery godziny po tym fakcie dotarło, na konto spółki widma,  grubo ponad 100 milionów złotych, z Ministerstwa Zdrowia. Handlarzowi bronią płacono wręcz na wyścigi. Gdzie są respiratory panie Szumowski!

Oczywiście mamy do czynienia z grubą aferą! Wielką aferą! W każdym normalnym kraju minister odpowiedzialny za taki przewał wyleciałby z hukiem, ale  nie na przysłowiowy bruk, ale do więziennej celu. W Polsce PiS po to jednak przeprowadzono reformę sądów i prokuratury, aby takie rzeczy były możliwe, aby aferzyści z PiS mogli czuć się bezkarni. Na tym polega państwo PiS. PiS, partia Jarosława Kaczyńskiego mówi do Polaków tak: my wam damy pięć stów, jeszcze może przed wyborami, a wy nam pozwólcie kraść grube miliony. To dzisiejsza Polaka, rządzona przez aferzystów z PiS.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: