Gabriela Lazarek: Ujazdowski stań do debaty!

0
192
Paweł Kasprzak i Gabriela Lazarek

Przykro mi, ale muszę to napisać. Wygrana Ujazdowskiego w jakiejkolwiek możliwej konfiguracji, bez uprzedzającej jej wcześniej debaty z Pawłem Kasprzakiem , której domagają się obywatele, będzie przegraną nas wszystkich. A przede wszystkim będzie przegraną całej opozycji ulicznej . Będzie przegraną demokracji. Zasad wolności, równości, dialogu i sprawiedliwości społecznej. Sami pozwolimy zdeptać świętość, jaką jest prawo wyborcze, jaką jest start w wyborach.

Odmówienie udziału w debacie przez Pana Ujazdowskiego, to naplucie w twarz ludziom, którzy przez ostatnie cztery lata walczyli o praworządność na ulicach naszego kraju . Jedną z tych osób, bardzo ważną dla wielu z nas, był właśnie Paweł Kasprzak . Okazuje się , że w oczach wielu ludzi, człowiek, który się “nawrócił” ma większe prawa niż człowiek, który przez ten czas walczył.

Do tego wychodzi na to, że Paweł jest “niegodzien” stanąć w szranki z nawróconym, który poza skruchą, niczym nie udowodnił, że jego spojrzenie na rzeczywistość się zmieniło. Jest dokładnie odwrotnie.
Swoją pychą i butą oraz ignorowaniem głosów obywateli, udowadnia tylko, że nadal bardzo mu blisko do dawnych, partyjnych schematów myślowych. To jest żerowanie na strachu nas, obywateli.

Oczywiście, że się obawiam wygranej PiSu. Ale dużo bardziej obawiam się zaprzedania własnych wartości za cenę stanowisk. Obawiam się , że każde kolejne wybory będą polegały na braku wyboru, a jednym wyznacznikiem będzie strach. Wiem, że jestem na listach Koalicji, tak samo jak Pan Ujazdowski. I wiem, jak wiele osób może być oburzonych moim stanowiskiem.

Ja nie mam wpływu na to, kto jest na tych listach. Startuję właśnie dlatego, żeby w końcu w szeregach politycznych znaleźli się ludzie , którzy będą mieli odwagę się sprzeciwić w chwili ,kiedy na szali kładzie się wartości jakie kształtują wolne, demokratyczne społeczeństwo .

Ja się po prostu nie zgadzam. Nie zgadzam się na milczenie w tej sprawie.
Nie zgadzam się na straszenie i oskarżanie Pawła i ludzi, którzy go popierają , bo ośmielili się wartości stawiać wyżej niż partyjne układy, bo ktoś sobie tak skalkulował, że właśnie tak się opłaca. Nie zgadzam się na mówienie , że jeżeli wygra pisowski kandydat, to będzie wina Pawła.
Nie moi drodzy. To będzie wina właśnie pychy i buty, którą obdarzają nas politycy w tym Pan Ujazdowski.

Nie zgadzam się na taką wygraną, gdzie obywatele stają się największym przegranym.

GABRIELA LAZAREK, kandydatka do Sejmu z Cieszyna

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: