GABRIELA LAZAREK: Jestem fryzjerką.

1
489
Arch. Gabriela Lazarek, Cieszyn

Moja praca to przede wszystkim rozmowy z kobietami. Tysiące rozmów przez ponad dwadzieścia lat.
Z kobietami różnymi. Od nastolatek, po dojrzałe kobiety.Poznałam przez te lata tysiące kobiet pewnych siebie, ambitnych, skromnych, nieraz wystraszonych i pełnych kompleksów.
Kobiet różnych wyznań, profesji, temperamentów, singielek mężatek, rozwódek, wdów, matek czy kobiet ,które macierzyństwa nie mają w planach…
Kobiet żyjących pracą ,opiekujących się dziećmi i w tym widzących sens swojego życia. Kobiet żyjących w związkach z mężczyznami i z kobietami.
I łączy je jedno.
Piękno.
Wrażliwość
Emocjonalność
Empatia
Miłość
Troska
Poznałam w swoim życiu tysiące kobiet i wiem, jestem o tym przekonana, że Kobiety są nośnikiem Piękna.
Lecz żeby mogły się tym Pięknem dzielić, potrzebują przede wszystkim Szacunku.
Szacunku do ich uczuć i wyborów.
Często słyszę od mężczyzn słowa wypowiadane do kobiet – szanuj się !
– Nie! To Ty szanuj Kobiety jeden z drugim!
To Ty szanuj ich delikatną i wrażliwą naturę i nie zabijaj w nich tego ! W ten sposób zabijasz sam siebie!
To kobiety jako matki uczą swoich synów wrażliwości, szacunku i zrozumienia. Uczą ich, jak traktować kobiety, żeby ich nie krzywdzić. Uczą swoje córki jak nie pozwolić się krzywdzić, nie pozwolić zabijać w nich tego naturalnego, wrodzonego piękna. Przynajmniej powinny móc to robić.
Żeby mogły to robić, muszą czuć się szczęśliwe. Muszą czuć się szanowane i doceniane.Muszą czuć się wolne. Muszą mieć możliwość dokonywania samodzielnych wyborów. Żeby żyć w szczęśliwej rzeczywistości, potrzebne są szczęśliwe, mądre, wrażliwe, wolne kobiety, które mężczyźni będą darzyć szacunkiem.Szacunkiem, którego będą miały możliwość ich nauczyć.
Ja tak to widzę. Tym właśnie dla mnie jest kobiecość.

Na świecie odbywa się właśnie wiele protestów. Tysiące kobiet wyszły na ulice w obronie swoich praw.
Co się dzieje w krajach, w których o życiu kobiet decydują mężczyźni?
Rodzą się kolejne pokolenia mężczyzn, którzy nie znają szacunku, empatii I wrażliwości. Rodzą się kolejne pokolenia kobiet wystraszonych, stłamszonych, żyjących w cierpieniu.Rodzą się tysiące cierpiących dzieci. W tych krajach życia uczą ich mężczyźni. Mężczyźni, którzy traktują kobiety przedmiotowo.
W tych krajach zabija się piękno.Zabija się szczęście.Zabija się radość życia.
W tych krajach rodzi się NIEWOLNICTWO.
W jakich krajach jest najwięcej aborcji?
W tych,w których władzę nad kobietami mają mężczyźni! Mężczyźni, którzy nie szanują kobiet.
W tych krajach najczęściej dochodzi również do największych tragedii, często kończących się rozlewem krwi.

W Polsce o losach kobiet znów chcą decydować mężczyźni. Chcą decydować jak mają żyć, co mają myśleć, jak wychowywać dzieci, chcą decydować o tym czy te dzieci mają posiadać.
Wspierają ich w tym kobiety, które zdają się nie dostrzegać wartości kobiecych cech,które wymieniłam powyżej.Nie przeszkadza im,że mężczyźni mają decydować o ich życiu i ich wyborach. Potrafia razem z nimi żądać, żeby ograniczyć kobietom ich prawa.
Nie przeszkadza im wyzywanie innych kobiet przez mężczyzn. Wręcz przeciwnie. Robią to razem z nimi. Pozwalają je kopać na ulicy i wyzywać.Wspierają ich w tym.Przecież to nie one są kopanie i wyzywane Nieraz potrafią same dołączyć. Potrafią maszerować z dziećmi za rękę w tłumie nieraz pijanych mężczyzn, nawołujących do nienawiści do drugiego człowieka. Nawołujących do zabijania
Jakby nie zdawały sobie sprawy, że to wszystko jest do chwili, kiedy się z tymi mężczyznami zgadzają.
Tego samobójczego działania kobiet, nie jestem w stanie zrozumieć.
Nie chcę mieć nic wspólnego z takim pojęciem kobiecości.
Nigdy się pod takim pojęciem kobiecości nie podpiszę.

Dzisiaj po proteście na rynku zrobiłam sobie swój własny Dzień Kobiet.
Słuchałam Elżbiety Wojnowskiej, Renaty Przemyk, Kasi Nosowskiej, Krystyny Jandy, Anny Marii Jopek, Marii Peszek, Gaby Kulki, Krystyny Prońko i wielu innych wspaniałych kobiet.
Te wszystkie kobiety są cudownym nośnikiem kobiecego piękna.To te Polki, które uwielbiam i szanuję. Właśnie za te cechy, które wymieniłam.
Uwielbiam te kobiety, które poznałam w ciągu ostatnich dwóch lat. Silne, wrażliwe, emanujące kobiecym pięknem.
Kocham kobiety i ich kobiecą naturę. Sama uwielbiam być kobietą.
Znam tyle wspaniałych, mądrych kobiet!
Są matkami, artystkami, urzędniczkami, opiekunkami, lekarkami, polityczkami,… i wszystkie te kobiety łączy jedno. Są wrażliwe na krzywdę innych. Mają w sobie ogromne pokłady piękna, empatii I wrażliwości. I za nic w świecie nie pozwolą tego w sobie zabić ani w żaden inny sposób odebrać.
Znam też wielu wspaniałych mężczyzn. Protestują teraz z kobietami na ulicach. I jestem pewna, że to synowie takich właśnie wspaniałych kobiet.

Te protesty to nie tylko obrona prawa kobiet. Nie tylko obrona prawa do aborcji.

To obrona Empatii, Szacunku i Wrażliwości.
To obrona Piękna.

GABRIELA LAZAREK, Cieszyn

1 Komentarz

  1. Jedyna prawdziwą kobietą teraz w Polsce jest p. Głodek, która w wieku 25 lat uznała się za zbawicielkę kobiet, które uważają i mają rację, że ciało kobiety nie jest jeszcze państwowe, a tym bardziej p Dzierżawskiego i ekipy finansowanej z poza Polski ORDO IURIS. Niech rozlicza kasę i przekażą p. Rydzykowi. Polskie kobiety rozlicza swoje sumienia bez potrzeby bigotów z aptek i ogarniętych klauzulami lekarzy. Proponuję, żeby już zbierać na te płody, które za kilka miesięcy przyjdą na świat. Osoby popierające powinny opodatkować minimum 5% swoje dochody na pomoc dla matek, które rodzą uszkodzone płody.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: