Gabriela Lazarek: Dzisiaj był dla mnie bardzo ważny dzień.

1
206
Cieszyn - koniec. Fot. Anna Bodnar

Wypada odnotować zakończenie dwuletniego trwania codziennic cieszyńskich w obronie demokracji organizowanych przez “tylko fryzjerkę” Gabrielę Lazarek, naszą autorkę. Jutrzejsze wybory, “przypadkowo” w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II to dobre zakończenie. Gabriela Lazarek jako kandydatka na posłankę z listy Koalicji Obywatelskiej powinna przejść do działalności sejmowej, gdzie spotka Klaudię Jachirę i innych młodych działaczy niosących nadzieję na normalność. Napisała na pożegnanie więc tak:

Dzisiaj był dla mnie bardzo ważny dzień. I to nie ze względu na koniec kampanii wyborczej. To tylko efekt uboczny działań kilku ostatnich lat.
I to działań nie tylko moich, ale wielu ludzi , którzy każdego dnia stali ze mną na cieszyńskim rynku. Dzisiaj po raz ostatni stanęliśmy w naszym codziennym proteście. Proteście przeciw niszczeniu demokracji, przeciw podziałom i autorytarnej władzy, która jedyne co buduje skutecznie, to podziały społeczne i nienawiść. Władzy, która kłamie i nastawia ludzi przeciw sobie każdego dnia, dla własnych korzyści.

Wszystko zaczęło się 19 października 2017 roku, kiedy to pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, aktu samopodpalenia dokonał Piotr Szczęsny, zostawiając dramatyczny apel do społeczeństwa.

Najprawdopodobniej były to dwa najważniejsze lata w moim życiu, kiedy sama musiałam sobie odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Pomimo ogromu stresu, nieraz na granicy wytrzymałości psychicznej, przetrwaliśmy dwa lata , codziennie wyrażając swój przeciw przeciw szerzeniu nienawiści, agresji , podziałom i wykorzystywaniu przez kilka osób żądnych władzy, zaufania społeczeństwa , żeby podporządkować sobie cały kraj i prowadzić autorytarne rządy, nie znoszące sprzeciwu.

Przetrwaliśmy. Zrobiliśmy to i jestem z nas niesamowicie dumna.
Dziękuję każdemu z osobna za każdy z tych dni. To Wy sprawiliście, że nie oddaliśmy ani centymetra naszej wolności.To Wy sprawiliście, że testament Piotra trafił do tak wielu osób.

Dziękuję Wam za te wyjątkowo trudne, ale też wyjątkowo niesamowite dwa lata !♥

GABRIELA LAZAREK, działaczka cieszyńska i nie tylko

Wszyscy racjonalni Polacy dziękują cieszynianom za tę wielką, niepowtarzalna, historyczną akcję.

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: