Futbolista też człowiek, protestować może

0
289

ramsKilku futbolistów drużyny St. Louis Rams przed spotkaniem z Oakland Raiders podniosło ręce do góry, w geście soliarności z protestującymi w Ferguson po zastrzeleniu Michaela Browna.

Stowarzyszenie Policjantów z St. Louis zaprotestowało i domaga się przeprosin ze strony NFL. Oburzenie Stowarzyszenie Policjantów w St Louis wywołuje z kolei moje oburzenie, dlatego publicznie radzę Stowarzyszeniu, aby pocałowało się w dupę, ze swoim oburzeniem.

Nie interesuje mnie tutaj zasadność tych protestów, wiem, że wiele z nich pewnie jest niesłusznych. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Futbolista też człowiek i posiada prawo do wyrażenia swoich opinii, w sprawie, która bulwersuje cały kraj. Ja wiem, że w Ameryce i nie tylko, zwłaszcza w rozmaitych związkach sportowych pokutuje bolszewickie myślenie, zabrania się ludziom różnych rzeczy. Jednak jeżeli chcemy, aby ludzie na serio traktowali demokrację, nie można odbierać im, ich podstawowych praw, gdyż one są niezbywalne. Dlatego jedyną radą dla obrażalskiego Stowarzyszenia Policjantów może być zaproponowanie im, aby pocałowali się w dupę. Nie mają tutaj znaczenia rozmaite regulacje związków sportowych. Prawa człowieka są niezbywalne, a futbolista też człowiek, czego dowodzić chyba nie ma potrzeby. Z tym zgodzi się pewnie nawet Stowarzyszenie Policjantów w St. Louis.

Andrzej Jarmakowski

Foto: theblaze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: