Finis coronat opus, czyli dziś pod Belwederem

2
161
Przed Belwederem (skwer Giedrojcia) przemawiają państwo Hołowniowie. Fot. Rafał Wodzicki; Progress for Poland

[obsługa własna] Dzisiejsze zakończenie trasy kampera “Belweder na Kółkach” odbyło się po Belwederem prawdziwym, pod nadzorem Józefa Piłsudskiego, gdzie się zaczął. Samochód przejechał oprawie 6000 km i odwiedził 100 miejscowości. Z niewielkim opóźnieniem pojawił się w wylocie ulicy Bagatela. My nie mamy ochroniarzy i czekamy, jak widać na zielone światło – zapowiedział konferansjer.

Spotkanie finalne rozpoczęła pilotka odrzutowa – porucznik Urszula Hołownia przypominając początkowe decyzje o podjęciu działania. Trudno odnaleźć w tej miłej pani żołnierza, ale podkreśliła ona, że dbanie o bezpieczeństwo Polski to jej zawód. Jeżeli chcemy kogoś nowego musimy wybrać kogoś nowego – powiedziała. Kogoś spoza partyjnego układu.

Ubrani na żółto chórzyści zaśpiewali slogan: “Głową i sercem Szymon ma nasz głos”. To inicjatywa wolontariuszy warszawskich.

Szymon Hołownia stwierdził, że dziurę w murze zmieni na drzwi. Zbudowaliśmy wspólnotę różnych ludzi w miejscu gdzie bagno miało być. Ten fenomen przeszedł nasze oczekiwania. Nasi zwolennicy zebrali 7 milionów złotych prawie dorównując funduszom partyjnym! Będę się starał tę wspólnotę budować w każdym przypadku. Po tym co zobaczyłem, to nie można porzucić. Rozpocząć dwudziesty pierwszy wiek. Ludzie starsi mówią mi, że nie głosowali, a z nami chcą głosować, bo to ich myśli wdrażamy. Swój projekt prezydentury Hołownia opisał jako jedyny całościowym programem budowy państwa. Trzeba to przyznać, że jest on wyjątkowo spójny i pokazuje to, co prezydent powinien robić, a nie deklarować obiecanki partyjne.

Szczególnie ważne jest dla mnie świetne planowanie na pokolenie, a nie na kadencję i to niepełną, jak to robią partie. Wielokrotnie zwracałem uwagę na porzucanie projektów wraz ze zmianą kadencji, co kończy się zawsze ich późniejszymi niespójnościami.

Jako prezydent na pewno Hołownia będzie człowiekiem pracującym asertywnie nad wspólnotą oraz porządkowaniem spraw. Jako człowiek związany z religią jest wiarygodny w swoich deklaracjach przeprowadzenia rozdziału kościoła od państwa. Wielokrotnie na to zwracałem uwagę, że właśnie ludzie religijni powinni pracować nad tym, żeby kościół nie był narzędziem polityki. Módlcie się albo trzymajcie kciuki, żebym ja wytrzymał do tej 23.59. zakończył Hołownia, pokazując jak wygląda wizja wspólnoty. Później jeszcze planowany był spacer ulicami Warszawy i wizyta na Pradze.

Prostackie opinie o Kandydacie mogą oznaczać, że budzi on spore obawy jako dysponujący ruchem nowego typu. Hołownia jest spójny w swoich zachowaniach i działaniach. Jest to ciekawy przypadek kandydata właściwie znikąd. Dziś już wszyscy o tym zapomnieli, widząc w jego działaniach istotne wartości. Tytaniczna praca kampanijna pokazuje, że wie jak organizować wielu ludzi i wielkie sprawy. Budzi ona szacunek jak i ogromna wiedza systemowa i rzeczowa.

Wszyscy teraz przeżywają kto da radę Dudzie. Reklamowanie Trzaskowskiego jako silnego prezydenta – wręcz kult – sięgnęło zenitu. Zwracanie uwagi, że jego ratusz zachowuje się tak jak kancelaria Dudy i innych przedtem – powoduje gwałtowne reakcje. Dla mnie oczywiste jest, że niewiele się zmieniłoby w pracy kancelarii prezydenckiej. Jak to zadziała u Hołowni?

RAFAŁ WODZICKI, ekspert eksploatacji

2 Komentarze

  1. To zbliża się do dalszej ciemnoty i tza. ciszy wyborczej. To tak jakby ludziska chcieli wpierdolić świnty opłatek i popić 40-to procentową flachą żytniej albo wyborowej.

  2. W związku z atakami na Hołownię, że nie postępuje schematycznie – wyjaśniam: Najprostszy pracownik ma swój łeb i wie. Np. gdy zostałem kierownikiem to wszyscy zaczęli nosić kaski i pasy bezpieczeństwa, bo wiedzieli, że byłem inspektorem pracy (społecznym) i się tym interesuję. Walczyłem wtedy ze zwalaniem na nich win. Ani słowa o tym noszeniu nie mówiłem nikomu!!!! I tak zostało do końca kadencji. Szymon kieruje tak samo. Trzeba to docenić.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: