Faszyzm nadchodzi – ostrzeżenie Madeleine Albright

1
2988

 

Madeleine Albright, była amerykańska sekretarz stanu urodziła się w 1937 roku. Jej ojciec był czechosłowackim dyplomatą. Tuż przed wkroczeniem Niemiec do Pragi wraz z rodzicami wyjechała do Londynu. Tam poznawała i obserwowała do czego doprowadziła zbrodnicza ideologia.  Wielu członków jej rodziny zginęło w Holocauście.

Biorąc pod uwagę jej unikalne doświadczenia życiowe Albright. Jak nikt inny posiada, moralne prawo do ogłoszenia ostrzeżenia, które zawarła w książce „Faszyzm – ostrzeżenie”. Niestety, mimo historycznych doświadczeń, odradzają się zbrodnicze ideologie. Niestety ostrzeżenie Albright odnosi się także do Polski.  O tym, że tak jest przekonały mnie i informacje o zjeździe ONR w Gdańsku. Zjazd miał miejsce w miejscu, gdzie kiedyś powstawała „Solidarność”. Doniesienia wprawiły mnie w zasmucenie, nie mogę pojąć, jak to jest, że w kraju, tak ciężko doświadczonym przez faszyzm, w mieście gdzie zaczęła się II wojna światowa,  polscy faszyści organizują sobie zjazd i obnoszą się ze swoją chorą ideologią.

Jest to możliwe między innymi dlatego, gdyż  ruchy nacjonalistyczne korzystają ze wsparcia państwa PiS.  Wielu duchownych uczestniczy w faszystowskich imprezach.

W nadchodzącym tygodniu do Chicago przyjedzie Antoni Macierewicz. Spotkanie z nim ma prowadzić urodzony w Gdańsku duszpasterz „kiboli” Jarosław Wąsowicz. Niebezpieczny flirt władzy z kibolami widoczny jest od dawna.

ONR przed wojną głosił poglądy faszystowskie. Pragnął, aby tylko jedna partia zwana Organizacją Polityczną Narodu mogła działać legalnie, reszta do pracy przymusowej! Należeć do niej mogliby tylko rdzenni Polacy, reprezentujący odpowiednio wysoki poziom moralny.  Zapanować miało narodowe prawo katolickie, rozwody, jak i zdrady małżeńskie miały zostać prawnie zakazane.  Papcie by wam pospadały, gdybyście poczytali dyskusje jakie ci polscy idioci toczyli w swojej endeckiej prasie.  Czytając relacje ze zjazdu ONR w Gdańsku w mieście gdzie się urodziłem i wychowałem, mogę tylko przecierać oczy ze zdziwienia. Widzę, że część, mam nadzieję niezbyt wielka część rodaków, zwariowała, rozum postradała.  To oni powinni gruntownie przestudiować ostrzeżenie jakie napisała Madeleine Albright.  To dla nich książka.  To PiS obudził polskie demony nacjonalizmu i totalitaryzmu. Za to podziękować możemy Jarosławowi Kaczyńskiemu i niestety wielu duchownym. Wstyd i hańba! Także wielki wstyd dla “Solidarności”.

Andrzej Jarmakowski

Wideo: @Media Narodowe

 

Foto: Kibole.pl

Okładka ksiażki: Foto: Amazon.com

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: