Fanatyzm i homofobia zamiast międzyludzkich więzi

0
75

Podziały w społeczeństwie biegną przez stoły rodzinne, oddzielając dzieci od rodziców, krewnych, konfliktując na zawsze przyjaciół i znajomych. Podziały i nienawiść w dzisiejszej Polsce są wszędzie.W rodzinach, szkołach, w drużynach sportowych, w biurach, na ulicach, zakładach produkcyjnych itd. Wszędzie.

Znamy te historie. Jesteśmy ich częścią. Wielu z nas osobiście doświadczyło tej ideologicznej histerii – która jak kiedyś w Sowietach – niszczy ludzkie więzi, zastępując je fanatyzmem, homofobią i pospolitą głupotą.

PIS nie wytworzył tych podziałów, ale je pogłębił dla swoich celów politycznych. Poprzez szczucie suwerena na wiele grup społecznych i zawodowych, ale również na pojedyncze osoby. Na liberałów, sędziów, homoseksualistów, na kobiety, które walczą o swoje prawa, na artystów, dziennikarzy, zwłaszcza krytykujących dobrą zmianę. Również na Dulkiewicz, wcześniej na Adamowicza, na Owsiaka. Stuhra, Jandę, na wszystkich, którzy sprzeciwiają się autorytarnej władzy PIS.

Dlaczego PIS doprowadził do takiej nienawiści pomiędzy ludźmi? Czy rządzi mu się przez to łatwiej?

Nie.

Ale tym sposobem wytworzył zdyscyplinowany blok wyborczy postaci przestraszonych i agresywnych, kierujących się tylko emocjami, nie rozsądkiem. Ślepo oddani Kaczyńskiemu, żywieni różnymi absurdami, ludzie ci są gotowi nawet do przemocy. Kiedyś uczestniczyli w pogromach i masowych okrucieństwach wobec innych. Ten beton wyborczy PIS wierzy w najbardziej fantastyczne brednie, że homoseksualizm to postmarksistowska ideologia, mająca zniszczyć polski naród, albo – jak kiedyś – że Żydzi używają krwi chrześcijańskich dzieci do robienia macy. Zero współpracy. Zero dialogu. Zero rozumu. My, albo oni. Śmierć, albo życie. PIS trzyma tych ludzi na wolnym ogniu, w ciągłym pogotowiu bojowym, podgrzewając w nich stan zagrożenia i utrzymując brak poczucia bezpieczeństwa. Wszystko dla potrzeb politycznych oraz aby zneutralizować uliczne protesty opozycji. Kosztem narodowej więzi i relacji między najbliższymi.

Dariusz Wiśniewski (PFT)

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: