“Fakty o faktach”, o wzbierającej w Polsce brunatnej fali

0
436

W kolejnym segmencie komentowaliśmy wydarzenia w Polsce, wraz z Piotrem Włodarcczykiem i Januszem Majewskim rozmawialiśmy o nowej ordynacji wyborczej, jak i o narastającej fali nacjonalizmu, żeby nie powiedzieć o wzbierającej brunatnej fali. Dla mnie  to zaskoczenie. Za młodu studiując historię ruchów młodoendckich, byłem przekonany,iż ruchy jak ONR to ponura, obrzydliwa, ale jednak historia. Pamiętać o niej trzeba ku przestrodze. Nigdy nie przypuszczałem, że w Polsce, po koszmarnych doświadczeniach II wojny światowej,  kilkaset metrów od miejsce, gdzie kiedyś stały mury warszawskiego getta, można maszerować z hasłami rasistowskimi i antysmickimi hasłami. Dodatkowo jeszcze prominentni politycy obozu rządzącego wznoszących  takie hasła uważają za patriotów. Przerażające! Zasmucające!

To nie wszystko. Obóz rządzący prowadzi swoją opartą na kłamstwie politykę historyczną

Do rozmowy dołączył Janusz Majewski, dawniej działacz Ruchu Młodej Polski, Solidarności. Na ten temat trudno znaleźć rozmówcę lepszego niż Janusz Majewski.

Janusz opowiedział nam ostatnią swoją przygodę, kiedy do kontroli zatrzymała go chicagowska policja. Takie rzeczy mogą wydarzyć się tylko w Chicago! Fantastycznym, tolerancyjnym  mieście, otwartym na ludzi, na różne kultury.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: