Fakty o faktach, Duda w Chicago – podsumowanie

2
762

 

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i jego spotkanie z Polonią w Chicago okazały się wielkim niewypałem, politycznym i organizacyjnym. Z polskim prezydentem nie spotkał się żaden znaczący polityk amerykańskim jak już ktoś się z Dudą spotykał, to tak nieoficjalnie, na korytarzu w Muzeum sztuki przy trzecim obrazie z lewej.

Wiadomo Polonia w Chicago, zmanipulowana przez pisowskie media oraz Kościół katolicki wspiera PiS, choć pewnie większość Polonusów pewnie nie we, co tak naprawdę wspiera.  Naopowiadali im głupot, a oni w to wierzą. Wiec poparcia dla Dudy miał wypaść okazale, Konsulat RP marzył o 10 tysiącach ludzi, w Millenium Park. Nic z tych rzeczy, przybyło maksymalnie trzy tysiące i głównie dzieciaków zwiezionych, na siłę, w ramach zajęć sobotnich szkół języka polskiego.

Pogratulować należy Piotrowi Włodarczykowi za to, że w sposób przemyślany zorganizował protest przeciwko Andrzejowi Dudzie. Świetnym pomysłem było ustawienie pikiety na rogu Washington Ave, dzięki czemu pikieta była znakomicie widoczna, zauważyły ją tysiące ludzi, którzy przewijali się w tym centralnym punkcie Wietrznego Miasta.  Otrzymywali oni ulotki informujące o tym kiedy, Andrzej Duda złamał polską konstytucję.

Świetnym pomysłem było także przygotowanie koszulek z napisem Konstytucja. Skoro organizatorzy, zagwarantowali sonie, że nie wolno będzie wnosić transparentów, koszulek zdjąć nam nie mogli.

Gratulacje należa się także profesor Monice Nalepie, za zorganizowanie Konferencji Akademickiej na University of Chicago, dotyczącej między innymi polskiego kryzysu konstytucyjnego.  Na tym renomowanym Uniwersytecie amerykańską elitę intelektualną o przebiegu polskiego kryzysu Konstytucyjnego informowała między innymi Dr Marta Derlatka. Moim zdaniem, zarówno Nalepa w trakcie swojej prezentacji, jak i Derlatka powiedzieli amerykańskiej elicie dokładnie to, co o Polsce w danym momencie należy wiedzieć.

Wystąpienie Dudy w Millenium Park, było kompromitująco miałkie. W porównaniu do równocześnie trwającej Konferencji Akademickiej, było wręcz żenujące.  Prezydent nie miał nic do powiedzenia, poza banałami, o jak fajnie, że jesteście biało-czerwoni!  PiS i prezydent, jak to w  zwyczaju ma PiS odwoływał, się do polskich herosów, spod Monte Casino, wspominał o kombatantach i ich bohaterstwie. Nie na darmo. Kilka dni później, te pisowskie herosy, wsparte przez chamów z sejmowej straży marszałkowskiej odnieśli wielkie zwycięstwo nad kilkoma bezbronnymi kobietami na wózkach inwalidzkich. To miara waszego heroizmu i bohaterstwa!

Jednak patrząc na Millenium Park,  można chyba powiedzieć, iż poparcie dla formacji satrapy Kaczyńskiego  w Chicago spada. W Millenium Park nie było widać entuzjazmu, raczej taki rytuał, nic poza tym.  Gdyby nie na siłę zwieziona młodzież szkolna, może uzbierałoby się z 1000 osób. Więcej na pewno nie!

Sukces środowisk demokratycznych, skupionych wokół  Polonia Freedom Network polegał na pokazaniu, głośnym i słyszalnym, że Polonia w nie jest monolitem, są też ludzie, dla których drogie są wartości europejskie i demokratyczne.

Andrzej Jarmakowski

2 Komentarze

  1. A bidne Ś C I E R W O tak siè starało żeby całe bezmózgowie I prymityw radioma RYJ ny stawíł siè karnie I Co??
    Nie wystarczy charczeć w sitko codzień żeby tłuszcze przekonać nie chce siè ruszyć czterech liter żeby siłoM i godnościoM osobistoM a z mlaskania codziennego tylko sponsory (durne) myślá że majá z tego pożytek

Comments are closed.