Fakty o faktach: bardzo ostrożnie o szansach Biało-Czerwonych

0
467

Z Jurkiem Filipkowskim oraz Januszem Majewskim bardzo ostrożnie rozmawialiśmy o Mundialu i szansach biało-czerwonych. Zdawaliśmy sobie sprawę, z tego, że trudno szanse Polaków oceniać, gdyż ciągle jest wiele niewiadomych i znaków zapytania. Jaka tak naprawdę jest forma Krychowiaka?

Polskiej piłce możnej towarzyszy w ostatnich miesiącach fatalna otoczka, z powodu  wybryków piłkarskich chuliganów.  W kraju w ostatnich miesiącach przerywanych było wiele  spotkań, władze, powiedzmy sobie szczerze, przy obojętności piłkarskiej centrali i klubów, władze nie potrafiły rozwiązać tego problemu. Jednym z możliwych scenariuszy jest kompromitacja Polski, którą zafundują nam kibole. Mamy nadzieję, iż do tego nie dojdzie, ale po ostatnich „osiągnięciach” należy dmuchać na zimne.

Docierają do nas informacje o cenowym cyrku w Rosji, ale nie chcieliśmy jednak krytykować gospodarzy, życząc im, aby mistrzostwa upłynęły w dobrej sportowej atmosferze, nie zakłócone przez jakieś niepotrzebne incydenty.

Po gigantycznej aferze z dopingiem, rosyjski sport musi odzyskać zaufanie świata, nie dotyczy to piłki nożnej, czołowi gracze „sbornej” grają w zachodnich klubach i poddani są także rygorowi kontroli antydopingowej.

Polskie media, moim zdaniem mało odpowiedzialnie, uwielbiają podkręcać emocje.  Zdaniem Jurka Filipkowskiego wyjście z grupy to plan minimum. Wszystko ponad to będzie sukcesem. Jesteśmy więc ostrożni, wszystko rozstrzygnie się na boisku. Janusz Majewski przyszedł w koszulce Brazylii, pokazując swoje sympatie. Ja biegam, szukając w sklepach koszulki Senegalu, nie ukrywając sympatii dla tej francuskojęzycznej jedenastki.

Ostatnio sporo kontrowersji wokół Roberta Lewandowskiego, który chce odejść z Bayernu. To wyłącznie moja opinia, wygląda to ze strony Lewandowskiego mało poważnie.   Inna sprawa, że Lewandowski w najważniejszych spotkaniach klubowego sezonu wielką formą nie błyszczał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. Na pewno w zbliżających tygodniach królować rządzić będzie piłka nożna.

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: