Fakty o faktach 2 – Bizancjum PiS

0
419

W drugim segmencie dalej komentujemy wydarzenia w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję popierającą Komisję Europejską, w sprawie rozpoczęcia procedury przeciwko Polsce, w związku za naruszeniem zasad praworządności. Pisowcy, usłużni dla władzy publicyści, zarzucają w takim wypadku europarlamentarzystom opozycji, rzekome donoszenie na Polskę. Obchodzimy rocznicę Marca 1958 roku, przypomnieć można jak Władysław Gumułka łajał posłów Koła „ZNAK” za ich pamiętną interpelację, która czytana przez Wolną Europę była podstawą do ataków na Polskę ośrodków imperialistycznych – grzmiał Gumułka. Argumentacja używana dzisiaj prezes zwolenników PiS, dotycząca rzekomego donoszenia na Polskę jest identyczna z tą używaną wówczas przez Gomułkę i  Józefa Cyrankiewicza, który odpowiadał w Sejmie na interpelację posłów Koła „Znak”.

Poznaliśmy kolejne fakty dotyczące Bizancjum PiS, dowiedzieliśmy się o kolejnych nagrodach., dodatkach i innych apanażach. Minister Macierewicz wraz ze współpracownikami wydał 15 milionów złotych z kart kredytowych MON. Już po nagraniu audycji premier Mateusz Morawiecki ogłosił propozycję oszczędności,a tak naprawdę ukrytej podwyżki dla wiceministrów i dyrektorów departamentów. Minister zapowiada ograniczenie liczby wiceministrów, których jest ponad 100 i przeniesienie  ich do korpusu służby cywilnej, którą PIS wcześniej zlikwidował. To oznacza podwyżkę. Być może zarobki wiceministrów są zbyt niskie. To dlaczego PiS skoro ma większość w Sejmie nie podniesie im pensji oficjalnie, tylko szuka wybiegów, aby podwyżkę ukryć?  Propozycja Morawieckiego jest próbą gaszenia pożaru, jaki wybuchł, gdy ujawniono pisowskie „bizantyjskie” praktyki.

W ubiegłym tygodniu sporo było informacji o udziale PiS w tak zwanej warszawskiej aferze reprywatyzacyjnej, o działaniach ministrów Mariusza Kamińskiego i Mariusza Wąsika. Opozycja domaga się szybkiego zwołania posiedzenia sejmowej komisji d/s służb specjalnych.W jaki sposób sekretarka Jarosława Kaczyńskiego weszła w posiadanie wielomilionowych udziałów sółki „Srebrna”. Piotr Włodarczyk w kilku słowach przedstawił, kulisy reprywatyzacji „Srebrnej”.

W ostatnich dniach każda rozmowa wraca do złej nowelizacji ustawy o IPN. Nie może być inaczej. Nikt bardziej nie zrujnował wizerunku Polski jak PiS . Krzysztof Koch twierdzi, że Izrael odwoła swojego ambasadora z Polski.

W trzeciej części komentować będziemy wydarzenia w USA.

Andrzej jarmakowski

Foto; TVN24

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: