Fake News, czy pomyłka na Oscarach?

1
360

Tegoroczna gala Oscarów odbywała się w cieniu decyzji prezydenta Donalda Trumpa. Prowadzący, jak i wielu wyróżnionych statuetkami nie szczędziło krytycznych słów pod adresem prezydenta. Odczytano oświadczenie irańskiego twórcy wyróżnionego Oscarem, za film „Klient”, który nie przyjechał do Hollywood. Oświadczenie przyjęto owacją na stojąco. Owację zgotowano także Meryl Streep, którą prezydent Trump nazwał przereklamowaną aktorką. Żartował z tego prowadzący Jimmy Kimmel. Kimmel pytał się także., Czy CNN, BBC i im podobni opuścili już budynek Kodak Theatre.

Najważniejsze, czyli „Fake News”, wydarzyło się na samym końcu, Pewnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięty spór, czy była to zamierzona pomyłka, czy błąd odczytujących wyniki. W każdym bądź razie wyszło cudownie. Takiego zamieszania na Oscarach w czasach, gdy „Wielki Brat” mówi o “Fake News”, choć sam rozpowszechnia najwięcej nieprawdziwych informacji, jeszcze nie było. Przyjęto to z humorem, nie jako wielką wtopę, jak piszą niektóre polskie media.  Nikt komisji śledczej z tego powodu powoływał nie będzie. Gala nie była także nudna, jak twierdzi część komentatorów wśród Wiślanych Polaków”. Waszym zdaniem się mało kto przejmuje, gdyż wypadliście z obiegu.

Warren Beatty i Faye Dunaway przeczytali werdykt w kategorii Najlepszy film czyli w najważniejszej kategorii, podając  nie ten film co trzeba.

Dunaway ogłosiła, że najlepszym filmem został “La La Land”. Twórcy zaczęli po kolei witać się, całować, ściskać statuetkę, dziękować swoim mamom. Po chwili na scenie zrobiło się gorąco i okazało się, że aktor miał w dłoni złą kopertę – w której był werdykt w kategorii Najlepsza Aktorka – Emma Stone z… “La La Land”. Dlatego aktorka odczytała po prostu tytuł filmu nie zastanawiając się, dlaczego widzi nazwisko Stone. Rozmaitych spiskowych teorii na ten temat pojawi się mnóstwo. Kreacje gwiazd były piękne, fabryka snów jak zwykle zachwyciła.

Oscary w najważniejszych kategoriach powędrowały do:

najlepszy film: “Moonlight”

reżyseria: Damien Chazelle za film “La La Land”

najlepszy aktor: Casey Affleck za film “Manchester by the Sea”

najlepsza aktorka: Emma Stone za film “La La Land”

-najlepszy aktor drugoplanowy: Mahershala Ali za film “Moonlight

najlepsza aktorka drugoplanowa: Viola Davis za film “Fences

 najlepszy scenariusz oryginalny: Kenneth Lonergan za film “Manchester by the Sea

scenariusz adaptowany: Barry Jenkins i Tarell Alvin McCraney za film “Moonlight”

najlepsze zdjęcia: Linus Sandgren za film “La La Land

utwór muzyczny: Justin Hurwitz, Benj Pasek i Justin Paul za utwór “La La Land” – “City of Stars”

najlepszy montaż: John Gilbert za film “Przełęcz ocalonych

najlepsza muzyka filmowa: Justin Hurwitz za film “La La Land”

charakteryzacja: Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini i Christopher Nelson za film “Legion samobójców”

film dokumentalny: Ezra Edelman i Caroline Waterlow za film “O.J.: Made in America”

najlepszy film nieanglojęzyczny: Asghar Farhadi za film “Klient” (Iran)

scenografia: David Wasco i Sandy Reynolds-Wasco za film “La La Land”

efekty specjalne: “Księga dżungli”

krótkometrażowy film dokumentalny: Ezra Edelman i Caroline Waterlow za film “The White Helmets”

Foto; CBS News

Wideo: ABC News

 

1 Komentarz

  1. Trzeba postawić sprawę jasno. Nie wolno tego ukrywać. To agenci Putina namówieni oczywiście przez Trumpa zaatakowali Hollywood zamienili koperty. Dla zbadania sprawy należy powolać specjalną komisję w Kongresie, której przewodniczył będzie senator McCain.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: