Exit Only

0
175


Morawiecki zapalając wczoraj pokutny znicz pod Chrystusem sprofanowanym tęczą, zadał chyba sobie takie banksterskie pytania: „Czy mi się to opłaca, robienie z siebie głupka zwalczającego kolory? Czy wartości wyższe są oprocentowane jak lokaty w banku?”.
Gdyby Srebrne wieże Kaczyńskiego wznosiły się – jedna w imię Ducha, druga Świętego, byłyby nieopodatkowanymi wartościami chrześcijańskimi, nie przekrętem. Im więcej nagrabionej kasy, tym większy zapał w obronie Boga niewidzialnego.
Przepisanie majątku na rodzinę wzmaga wartości rodzinne, prawda panie Premierze? Pytać więc czy ustawa przeciw przemocy jest zgodna z Konstytucją, to jak pytać przemocowca czy bije. Oczywiście, że nie. Przykładając tylko siłę do ciała, zgodnie z prawami fizyki, przestrzega prawa, na straży którego stoi wasz Trybunał Konstytucyjny. Suwerennie logiczny.


Dlatego, gdy widzę Ziobro otoczonego klaką chłopaczków potwierdzających jego homofobiczne tyrady, zastanawiam się, czy nie ładniej wyglądaliby wszyscy razem na tle folkloru. Ludu przebranego w stroje regionalne i robiącego za makatkę dla Dudy podróżującego po Polsce.
Gdy już odśpiewają swoje i przytupią wielkość Prezydenta, stoją bezczynnie. A mogliby wyhaftować „Exit only” na czarnym garniturze Ministra Sprawiedliwości i jego gwardii. Tam, dokładnie tam, gdzie pewien homofobiczny sportowiec fiński kazał to sobie wytatuować.


Jakże pięknie w kierpcach i ludowych haftach na tyłku, z pastorałem i zniczem, prezentowałyby się polskie delegacje rządowe w Unii. Polaków samowyklętych ze wspólnoty cywilizowanych.
Nie takie procesje zobaczymy, nie takie sasinady nam urządzą i Samossiarę odstawimy na salonach świata. Zanim świat zapomni o naszym zadupiu, z którego będą tylko błyskać szczeroludowe hafty „Pol exit only”.

Wideo: @Platforma Obywatelska

Manuela Gretkowska

Tekst ukazał się na profilu pisarki