Europa przestraszona mięsem z Polski

0
329

 Program „Superwizjer” TVN przedstawił wstrząsający materiał o tym jak na rynek i na eksport trafia mięso z chorych polskich krów. Mięso to trafia do ubojni nielegalnie. O sprawie pisano  w wielu krajach. Media informują, że 900 kilo zarażonego mięsa trafiło do Francji. Kilkaset kilo mięsa udało się wycofać, główny weterynarz Francji poszukuje pozostałego mięsa. Niewielkie ilości zarażonego mięsa trafiły na rynki na Litwę i do Finlandii.

Wiadomo, że prowadzono proceder mieszania mięsa mięsa zdrowego z tym pochodzącym z krów chorych. Jak się dowiedzieliśmy na początku przyszłego tygodnia do Polski mają przyjechać inspektorzy Unii Europejskiej dla kontroli w polskich ubojniach. Nie jest wykluczone, że pewne kraje wprowadzą zakaz importu mięsa wołowego z Polski.

Interesujące dla nas jest na przykład, czy mięso z zarażonych polskich krów może trafić na amerykański polonijny rynek w konserwach importowanych do USA lub w jakiejś innej postaci?

Cała sprawa to proceder kryminalny. Dzisiaj na ten temat mówiono także podczas konferencji prasowej jaka zorganizowana została w parlamencie.

Foto: WP Finanse

Wideo: @Platforma News