Europa broni w Polsce demokratycznych wartości

0
77


Kolejna odsłona konfliktu Komisji Europejskiej, z Polską dotyczącą praworządności w Polsce. Komisja Europejska będzie debatować nad stanem praworządności w Polsce, już dzisiaj. Komisja zakłada, iż może wystąpić do TSUE o zabezpieczenie tymczasowe dotyczące ustawy o Sądzie Najwyższym, a konkretnie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W takim przypadku, gdyby TSUE nałożył zabezpieczenie, Polska za każdy dzień zwłoki w przyjęciu odpowiedniego rozwiązania miała karę finansową na przykład 10 milionów euro dziennie za nieprzyjęcie odpowiedniego rozwiązania. Jeszcze dzisiaj zobaczymy, czy Komisja Europejska wystąpi do TSUE w tej sprawie. Natomiast w Parlamencie Europejskim jutro kolejna debata dotycząca stanu praworządności w Polsce.

Ponadto Sąd w Olsztynie formalnie oddelegował sędziego Juszczyszyna aby zobaczył listy poparcia dla członków KRS, które mimo wyroków sądów do nakazujące uczynienie tego, nie zostały upublicznione. Czy Kancelaria Sejmu udostępni sędziemu te listy?

Nadal sporo komentarzy po marszu tysiąca Tóg. Zobaczycie w meterialne „video” zmanipulowanych”: wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy urządzili kontrmanifestację.

Otóż co do meritum to polecamy zwolennikom PiS i uczestnikom owej kontrmanifestacji, aby weszli sobie na strony internetowe rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Znajdziecie tam wiele tekstów i odnośników do materiałów omawiających cele rosyjskiej polityki zagranicznej.

Moskwa nie zgadza się z obecnym porządkiem, uważa, iż jest okrążana przez NATO. Osłabienie jedności NATO i Unii Europejskiej to główne cele strategiczne rosyjskiej polityki.

Oczywiście Rosja Putina uważa siebie za wzór demokracji. Lektura dotycząca celów strategicznych celów rosyjskiej polityki, pokazuje, że Polska odchodząc od demokracji, odrzucając wartości europejskie wpisuje się w realizację celów polityki rosyjskiej. Polska poważana w Europie, Polska demokratyczna nie leży w rosyjskim interesie. Może dlatego polska demokracja więdnie. Upada, zaś wyborcy PiS tak naprawdę reprezentują rosyjski interes.   Jest dokładnie na odwrót niż mówi to w materiale wideo, przygotowanym przez Zbyszka G. wyborca PiS. Jest on jak poseł na Sejm Grodzieński, podpisujący się pod rozbiorami Polski.

Jest więc dokładnie na odwrót  niż głoszą hasła wypowiadane przez wyborcę PiS. Przecież wówczas też posłowie podpisywali się pod rozbiorami Rzeczypospolitej, także na chwałę Rzeczpospolitej! Papież błogosławił zaś Konfederację Targowicką, stwierdzając, iż dzięki niej sakrament pokoju i spokoju spłynie na ziemie polskie.

Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że wielu podobnie zmanipulowanych wyborców PiS znajdziemy także w Chicago.

Wideo: @Zbyszek G

Foto: TVN 24.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: