Eskalacja konfliktu Polski z Unią Europejską

0
276

Polski rząd, jak informują krajowe media miał już otrzymać pismo od Komisji Europejskiej, z informacją o wszczęciu procedury dotyczącej naruszenia zasad praworządności, dotyczące ustawy o Sądzie Najwyższym. Komisja Europejska wskazuje na brak postępów w rozmowach z polskim rządem i daje rządowi RP miesiąc na odpowiedź i zastosowanie się do rekomendacji.

W ciągu miesiąca Warszawa ma udzielić odpowiedzi. Problem w tym, że ustawa o Sądzie Najwyższym wchodzi w życie już jutro, czyli 2 czerwca – a od pojutrza część sędziów SN, w tym jego I Prezes może stracić prawo do kontynuowania swojej misji. – My swoje stanowisko podtrzymujemy, 4 lipca stawimy się w pracy, choć liczymy się z każdym scenariuszem, także siłowym – mówił Onetowi rzecznik SN sędzia Michał Laskowski.

Czy sędziwie nie zostaną wpuszczeni do pracy? Zobaczymy.  Oczywiście gorszące sceny w Sądzie pokażą prawdziwą, antydemokratyczna naturę rządu PiS.

Premier Mateusz Morawiecki, twierdzi, że jego rząd nie ustąpi, żadnych zmian w ustawie nie będzie.

Politycy opozycji wskazują, iż nie można być zaskoczonym z tego powodu. Ustawa o Sadzie Najwyższym, w sposób oczywisty łamie Konstytucję RP, o czym pisano już wielokrotnie. Działania władz RP, stanowią naruszenie podstawowych norm demokratycznych, jeżeli Unia chce pozostać wierna swoim podstawowym wartościom musi reagować na ich naruszanie. W Polsce trwają manifestacje pod hasłem „Europo nie odpuszczaj”.  Komisja Europejska wskazuje na brak postępów w rozmowach z polskim rządem.Patrząc z oddali na konflikt Polski z UE, prowadzony przez zadufany w sobie polski rząd, wbrew podstawowym interesom Polski, odnosimy wrażenie, że decyzje UE mogły przyspieszyć zupełnie nie udane, wręcz kompromitujące ludzki rozum, występy polskich polityków w Brukseli jak Konrada Szymańskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Można było odnieść wrażenie, że Szymański i Morawiecki mają swoich rozmówców za idiotów i wciskają im siano.

Tymczasem w Polsce trwają spekulacje dotyczące rzeczywistego stanu zdrowia dyktatora Polski, faktycznie sprawującego władzą w Polsce, Jarosława Kaczyńskiego. Panuje powszechne przekonanie, iż stan zdrowia dyktatora, jest gorszy niż podaje się do publicznej wiadomości, w Warszawie na ten temat krąży mnóstwo plotek. Stan zdrowia Kaczyńskiego to wielka tajemnica PiS, Tymczasem w Polsce wraca sprawa aborcji, wraz z tym jak w sejmowej komisji procedowany ma być projekt likwidujący dotychczasowy pseudo kompromis w tej sprawie.

wideo: Platforma News

Foto: BiznesAlert

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: