Eksperci coraz bardziej sfrustrowali postawą administracji w Waszyngtonie

0
129


Wczoraj w Stanach Zjednoczonych zanotowano 40.184 nowe zachorowania na Convid 19. Rekord ten pobity zostanie dzisiaj, to już wiemy na pewno. Dzisiaj w Białym Domu odbyła się pierwsza od dwóch miesięcy konferencja prasowa zespołu zajmującego się koronawirusem, któremu przewodniczy wiceprezydent Mike Pence. Podczas konferencji Mike Pence wygłosił szereg twierdzeń nie znajdujących potwierdzenia w rzeczywistości.  Nie jest prawdą, że wszystkie stany otwierały swoje gospodarki odpowiedzialnie. Nie prawda, wiele stanów otworzyło się przedwcześnie i właśnie w tych stanach obserwujemy znaczny wzrost zachorowań. Wielki problem dotyczący zdrowia publicznego powstał dlatego, iż otwarcie nastąpiło przedwcześnie. Problem jest więc, nie w odpowiedzialnym otwieraniu, tylko w braku odpowiedzialności w tym działaniu.

Eksperci,  także ci wokół prezydenta, są coraz bardziej sfrustrowani brakiem jasnej federalnej polityki, przede wszystkim niepokoi ich, postawa administracji wobec postulatu noszenia masek w miejscach publicznych.  Wielkie aglomeracje jak Houston, Phoenix, Los Angeles, stają się wielkimi ogniskami koronawirusa. Zwłaszcza sytuacja wokół Houston staje się dramatyczna, gdyż rośnie ilość pacjentów w szpitalach. Władze w Houston nie ukrywają już, że zbyt szybko otworzono gospodarkę. Dramatyzm sytuacji polega także na tym, że spodziewać można się wzrostu ilości śmiertelnych przypadków. Eksperci krytykują także prezydenta za odbywane spotkań wyborczych w zamkniętych, co znacznie zwiększa ryzyko zachorowania. Gubernator Teksasu, gdzie wszystko idzie nie tak, wprowadził szereg nowych restrykcji.  Mieszkańców rejonu Houston wzywa się do pozostania w domach.  Jasno to pokazuje, że decyzja o otwarciu, gospodarki była przedwczesna.

Prezydent otwołał dzisiaj swój wyjazd na pole golfowe w New Jersey. Prezydent przeraził się sytuacją i postanowił pozostać w Waszyngtonie. Prezydent nie pojawił się na konferencji zespołu Mike Pence. Administracja jakby nie dopuszczała do siebie złych informacji dotyczących pandemii.

Prezydent usiłował odwrócić uwagę wypowiedziami na twitterze o pomniku konfederackim w Waszyngtonie.  Coraz częściej republikanie pytają prezydenta, gdzie masz maskę? Prawdziwi mężczyźni występują w masce. Prezydentowi nie udało się odwrócić uwagi, od pandemii, to też ważny fakt. Zbliżające się dni mogą być dramatyczne.

Tak już wiemy na pewno, że dzisiaj padnie kolejny rekord w ilości zachorowań,  worldmeters, donosi dzisiaj już o ponad 41 tysiącach zachorowaniach na Convid 19 w Stanach Zjednoczonych. A to jeszcze nie koniec.

Niepokoją także informacje o coraz większej ilości przypadków wśród ludzi młodych. Chorują oni dłużej. W tej chwili nie wiadomo dlaczego. Floryda ponownie zamyka bary

.New York Times informuje , że Unia Europejska zamknie swoje granice przed obywatelami Stanów Zjednoczonych. To ambarasujące dla Donalda Trumpa. Pokazuje to, iż Ameryka nie radzi sobie z wirusem, a przynajmniej radzi sobie znacznie gorzej od wielu europejskich krajów.

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: