Dzisiaj w Ameryce Święto Dziękczynienia

0
184


Nie wiem, za co mamy w tym roku dziękować, gdyż był to dziwny rok. Prawda jest taka, co potwierdzają dowody naukowe, iż po raz pierwszy święto to, obchodzono na Florydzie w 1565 roku.  Tradycja zaś, zniekształcona w stosunku do faktów, mówi, że po raz pierwszy święto obchodzono w Plymouth w 1621 roku.   Spisane wspomnienia opisują, iż na początku na Florydzie święto obchodzono wspólnie z Indianami, tańczono bawiono się. Nikt nikogo nie oskalpował.

Jako święto narodowe, to zbiorowe, rodzinne spożywanie indyka, ustanowił prezydent Lincoln w czasie wojny domowej w 1863 roku.

Dziękujemy, żonom, kochankom, że jakoś przeżyliśmy ten trudny rok. W historii, może rok ten nazwany zostanie rokiem kłamstwa. W USA prezydent kłamał niemal każdego dnia, podobnie, jak w Polsce, premier Morawiecki, Antoni Macierewicz, czy prezydent Andrzej Duda, o kaczorze nie wspominając. Był to rok, w którym głupota,  debilizm, ksenofobia, nacjonalizm święciły sporo sukcesów. Trzeba powiedzieć, iż nie brakowało jednostek, które uwierzyły, iż kłamstwo, powtórzone kilka razy staje się prawdą. Smacznego indyka. I nie dajcie się zwariować!

Foto: Polishnews.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: