Dzisiaj ostatnia taka miesięcznica

3
1108

 Jacek Sasin ujawnił, że dzisiaj odbędzie się ostatnia miesięcznica smoleńska, w dotychczasowym kształcie. Za miesiąc na terenie bezprawnie wyrwanym polskiej stolicy, tuż obok Grobu Nieznanego Żołnierza, kpiąc sobie z ofiary krwi tysięcy Polaków, stanie pomnik ofiar smoleńskiego wypadku lotniczego.

Sasin nie ujawnił, jak wyglądać będą kolejne obchody, upamiętniające smoleński wypadek lotniczy. Pomnik Lecha Kaczyńskiego ma stanąć jesienią. Dzisiaj  żegnamy się ze słynną drabinką prezesa, z której wygłaszał swoje mowy, co miesiąc informując że coraz bliżsi jesteśmy poznania prawdy o smoleńskiej katastrofie. Prezes konsekwentnie lansował bajkową tezę, nie popartą nawet mało wiarygodnymi poszlakami, o zamachu.  Smoleńskie kłamstwo PiS, stało się  mitem założycielskim, opartego na kłamstwie, coraz bardziej autorytarnego, państwa PiS.Kłamstwo smoleńskie stało się powodem represji politycznych, wobec tych, którzy nie podzielali bredni Macierewicza. Aby uniemożliwić rzekome zakłócanie zgromadzeń w trakcie miesięcznic, wbrew Konstytucji RP zmieniono prawo o zgromadzeniach. Śródmieście Warszawy zamieniano w obóz warowny.Przemówienia Jarosława Kaczyńskiego wygłaszane podczas miesięcznic stały się symbolem dzielenia Polaków. Jarosław  Kaczyński obrażał swoich przeciwników politycznych, obarczał ich winą za doprowadzenie do smoleńskiego wypadku lotniczego i tym samym, czynił winnymi śmierci jego brata.Przemówienia Kaczyńskiego wielokrotnie przemieniały się, w seanse nienawiści skierowane przeciw tym Polakom, którzy nie podzielali mitu założycielskiego państwa PiS, nie podzielali pisowskiego kłamstwa smoleńskiego.

Przez minione lata PiS karmił społeczeństwo, bajką, iż pracuje nad wyjaśnieniem smoleńskiej katastrofy. Odrzucając raport Komisji Millera, obiecywano swoje ustalenia. Członkowie Komisji otrzymali wysokie uposażenia, organizowali konferencje, rozmaite wideo prezentacje. Mieliśmy parówki podgrzewane w kuchence mikrofalowej, jako dowód na wybuch, potem okazało się, że Komisja Macierewicza sfałszowała wyniki badań prowadzonych na Wojskowej Akademii Technicznej.

Ostatecznie Komisja i cały PiS obawiając się totalnej, także międzynarodowej kompromitacji, nie była w stanie opracować swojego raportu, Komisja nie potrafiła podważyć ani jednego zdania, z raportu Komisji Millera. Za miesiąc nie będzie więc końcowego raportu, jak teraz zapowiedziano może on powstać po powrocie wraku do Polski, czyli nigdy. PiS nic nie czyni w sprawie powrotu wraku. W czasie kampanii wyborczej dwa lata temu zarzucano PO, iż nie czyni nic dla ściągnięcia wraku! Jakie sukcesy w tej dziedzinie odniósł PiS?  Gdzie jest wrak! Panowie Kaczyński i Duda, Morawiecki!

Dla członków, Komisja Macierewicza okazała się „dojną komisją” przez parę lat zasiadanie w niej zapewniało dobre dochody, wygodne życie, dobrą pensję, za pozorowanie pracy.

Antoni Macierewicz okazał się wielkim szkodnikiem w polskiej polityce. Smoleńsk skutecznie podzielił Polskę, Antoni Macierewicz swoimi działaniami zniszczył polską armię! Jego niewyjaśnione do dzisiaj powiązania, z Rosją Putina. kładą się cieniem na wiarygodności Polski. jako sojusznika Stanów Zjednoczonych i członka NATO.

Antoni Macierewicz zdolny jest do każdego kłamstwa i każdej podłości, co pokazał w czasie, gdy kierował Ministerstwem Obrony narodowej.Dlatego jeszcze da znać o sobie, czy to prezentując jakieś urojone prezentacje, ćwierć raporty, albo zupełnie coś innego.

Foto: Super Express

Wideo: @Platforma News

O tym , że Komisja Macierewicza była dojną komisją mówili posłowie PO w trakcie konferencji prasowej jaka odbyła się w piątek Sejmie.

Andrzej Jarmakowski

3 Komentarze

  1. O ile dobrze zrozumialem -to przedostatnia a dopiero za miesiac ostatnia miesiecznica czyli 96 z obludna szopka pod palacem namiestnikowskim. Jakze pasuje palac prezydencki do nazwy historycznej -Palac Namiestnikowski.

  2. Ta ostatnia odbędzie się na schodach pomnika smoleńskiego splagiatowanego na kreskówce Tytus, Tomek i Atomek, stad drabinka będzie zbędna! Nie wiedziałam, że katastrofa ta zdarzyła się na schodach !

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: