Dzień hańby narodowej

0
581

W Sejmie trwa dyskusja o ustawie o Sądzie Najwyższym. Dyskusja nie będzie miała żadnego wpływu na kształt ustawy, która przyjęta ma być w ekspresowym tempie. Rozmaite instytucje, od prezeski Sądu Najwyższego nie zostawiały suchej nitki na ustawie. Nie ma to znaczenia. W Polsce odbywa się zmiana ustroju państwa, likwidowana jest niezależność sędziowska, likwidowany jest trójpodział władzy. Niestety prawda jest taka, że zamach stanu na polską wolność, odbywa się przy biernej postawie znacznej części polskiego społeczeństwa.

Prawo i Sprawiedliwość niczym się już nie przejmuje,  przestało udawać, że procedury demokratyczne cokolwiek jeszcze dla nich znaczą. Przed Sejmem barierki i armatka wodna, gigantyczne siły policyjne. Władza jest gotowa jest do konfrontacji. Na godzinę 21.00 wieczorem zapowiedziano manifestację, pod tak zwanym Pałacem Prezydenckim. O godzinie 15.00 manifestacja pod Sejmem.

Jeśli plan się powiedzie, nie ma powodów, aby sądzić, że się nie powiedzie, to skandaliczna ustawa o Sądzie Najwyższym zostanie przeprowadzona przez parlament w ciągu zaledwie 3 dni, bez konsultacji, bez porządnego wysłuchania publicznego, co biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy tego aktu prawnego oraz znaczenie dla ustroju Polski, można traktować jako ostentacyjne zdeptanie Konstytucji na oczach wszystkich obywateli.

Konstytucja w Sejmie deptana jest bez przerwy. Konstytucja dla PiS nie ma żadnego znaczenia. Ziobro mówi o standardach moralnych. Tak PiS tworzy sądy, które będą chroniły morderców w policyjnych mundurach jak w sprawie Igora Stachowiaka. PiS-owi pewnie  chodzi o stworzenie systemu, w którym złodzieje w szeregach władzy, na przykład ze SKOKÓW będą bezkarni.

Nie przypuszczałem, że dożyję czasów, w których będę musiał się wstydzić za Polskę, za Polaków, za jej reprezentantów. Kiedy w 1975, podpisywałem protest w sprawie zmian Konstytucji,kiedy do Konstytucji wpisywano sojusz ze Związkiem Radzieckim,  czego żądał Edward Gierek, nikomu nie przychodziło na myśl, że za kilkanaście lat, Polska odzyska wolność. A jednak udało się. Dzisiejszy dzień zapisany zostanie w polskiej historii jako dzień hańby. Hańby zafundowanej nam przez PiS. Historia kołem się toczy. Wierzę, iż likwidatorzy polskiej wolności, niszczyciele Konstytucji odpowiedzą karnie, za wprowadzane zmiany. Tutaj nie ma żadnej reformy, jest tylko polityczne podporządkowanie sądów. PiS stał się katem polskich sądów.

Foto: Fakt

wideo: Polityka.pl/Youtube.com

wideo 2: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: