Dziedziczenie majątku w USA jest dla Polaków bezpieczniejsze niż w kraju

0
84


Polacy, którzy odziedziczyli majątek po zmarłej osobie w Stanach Zjednoczonych niesłusznie obawiają się, że zostaną obciążeni długami. Niesłusznie, bo różnice pomiędzy polskim i amerykańskim prawem spadkowym są bardzo duże.

– W Stanach Zjednoczonych nie ma żadnych możliwości odziedziczenia długów, a wynika to z tego, że w postępowaniu spadkowym w pierwszej kolejności wybierany jest tzw. administrator spadku – mówi w rozmowie z MarketNews24 Joanna Pluta, z kancelarii Baran&Pluta.

Administrator spadku jest odpowiedzialny za zebranie całego majątku po zmarłej osobie i za sprzedaż tego majątku połączoną ze spłaceniem zadłużenia.

– Jeżeli dług okaże się większy od wartości majątku, to ulega umorzeniu – wyjaśnia mec. Joanna Pluta. – Zdarza się to często ze względu na olbrzymie koszty leczenia.

Natomiast w Polsce nabywamy spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. Za dług odpowiada się do wysokości dziedziczonego majątku. Jednak komornik z naszego majątku prywatnego może przeprowadzić egzekucję długu przewyższającego wartość dziedziczonego majątku.

Wideo i tekst@MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: