Dzieci ze szkoły w Laskach w Chicago

0
181Przez kilka dni, od 1/31 do 2/10, w Chicago będzie przebywać reprezentacja z tego ośrodka w postaci Mireli Moldovan, wychowanki laskowskiej szkoły muzycznej, i Pani Beaty Dąbrowskiej, dyrektorki tejże szkoły. Przyjeżdżają do nas aby zaprezentować swoje osiągnięcia, jak tez i potrzeby tak wysoko wyspecjalizowanego Ośrodka.
Z okazji ich pobytu planowane są dwie imprezy artystyczne.
W niedziele 2/2 odbędzie się już po raz piąty Wernisaż Charytatywny na rzecz dzieci niewidomych w Laskach. Zaczynamy o 12 wystawa prac plastycznych dzieci z Lasek i moich, a o 1PM rozpocznie się koncert muzyczny podkreślający nasze indywidualności i ułomności. Wystąpią miedzy innymi Danuta Berger, fortepian, klawesynistka i założycielka chicagowskiego Klawesynowego Towarzystwa imienia Wandy Landowskiej, Kiyoe Matsuura, skrzypce, Morgan Little, wiolonczela, Irek Berger znany instrumentalista jazzowy, prywatnie mąż Danuty, oraz Mirela Moldovan śpiew. W trakcie koncertu przewiduje się cichą aukcje prac plastycznych wykonanych przez niewidome dzieci z Ośrodka.
Mirela pięknie śpiewa po angielsku, włosku, polsku, rumuńsku, niemiecku i również gra na fortepianie.
Jej indywidualny koncert będzie można zobaczyć i posłuchać w Muzeum Polskim w niedziele 2/9 o 130PM.
Obie imprezy są bezpłatne, a bliższe informacje na temat ośrodka można uzyskać ze strony internetowej laski.edu.pl
Jak zawsze będzie inaczej i lepiej.
Prosze o rozpropagowanie informacji o obu imprezach w Waszych mediach, i zapraszam żebyście bezpośrednio doświadczyli ciekawych wrażeń i przeżyć.
Proszę kontaktować się bezpośrednio ze mną dzwoniąc na 847 738 8774 lub zostawić informacje.  
Z wyrazami szacunku,

 Blazej Lojewski,M.D.

Foto: Prezydent.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: