Dymisja Szumowskiego, to zmiana pozorna, taka, która niczego nie zmienia

0
30


Gdy w Polsce rośnie ilość zachorowań na koronawirusa, gdy dyrektorzy szpitali, obawiają się załamania systemu, Minister Zdrowia odchodzi ze stanowiska. Oczywiście, gdyby Polska była państwem normalnym, a nie chorym, przeżartym pisowską korupcją Szumowski powinien odejść dawno i to nie ze stanowiska w rządzie, ale powinien odpowiadać, pewnie przed sądem, za fatalne wydatkowanie publicznych pieniędzy.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej przez ostatnie miesiące dokonali wielu poselskich kontroli, ujawniając ogromną liczbę nieprawidłowości. Szumowski zaczynał być balastem dla PiS, więc zmuszono Go do dymisji.

Oczywiście, w obecnym stanie rzeczy, w państwie PiS nie ma możliwości, aby prokuratura, policja, czy inne służby, zajęły się słynnym już zamówieniem na respiratory u handlarza bronią, który jak się okazuje, robi także interesy z Orlenem. Zająć tym powinna się sejmowa komisja śledcza. Oczywiście nie zajmie się, gdyż obecna  większość sejmowa bronić będzie pisowskiego systemu wyprowadzania pieniędzy publicznych. Policja, prokuratura, tworzą parasol ochronny dla pisowskich przestępców. Czy odejście Szumowskiego coś zmieni, nic nie zmieni. Polska służba zdrowia, w tym ciężkim czasie, zarządzana będzie pewnie jeszcze gorzej. Klika Szumowskiego, zastąpiona zostanie przez klikę Karczewskiego, albo innego specjalistę od żerowania na publicznych pieniądzach. Odejście Szumowskiego, jest zmianą pozorną, tak naprawdę nic się zmieni.

Opozycja komentowała odejście Szumowskiego podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie. Posłuchajmy.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: