Dyktatura śmieje się ostatnia

0
371

Kto jeszcze kilka lat temu mógłby przewidzieć, że w Polsce dojdzie do takiego rozkładu praworządności? Był jakiś jasnowidz?To już ustalone: krytycy rządu, zwłaszcza o znanych nazwiskach, muszą się dzisiaj liczyć z szykanami, a nawet więzieniem. Jakiś powód zawsze się znajdzie, a prokuratura i tak jest upolityczniona.

Izba Dyscyplinarna, którą zdalnie kieruje Ziobro z Kaczyńskim, została stworzona, aby dyscyplinować nieposłusznych sędziów. Co z tego, że działa niezgodnie z Konstytucją i wbrew unijnemu prawu? Ale za to jak się przydaje!Więc nie ma co liczyć na sprawiedliwość. Dyktatura może dzisiaj zatrzymywać, przetrzymywać, dyscyplinować, zabierać pieniądze, uprzykrzyć życie rodzinie, wzywać na długotrwałe przesłuchania. Może wszystko. I kiedy tylko zechce.Roman Giertych został właśnie zatrzymany przez CBA. Giertych to nieco inna postać niż, chociażby Tuleya.

Oprócz tego, że jest znanym prawnikiem, jest również dowcipnym szydercą, pokazującym głupotę i korupcję rządzących. Kaczyński miał już tego dość. Krytykę wytrzyma, ale ponieważ ma kompleksy, najbardziej boi się szyderstwa.Zatrzymany jest ponoć słabego zdrowia, więc może coś się do niego przyczepić. Przykładowo:

Giertych może źle znieść przesłuchanie. CBA, gdy zwija gościa, to nie pyta czy wziął lekarstwa. Wszystko więc może się wydarzyć, a nieszczęśliwe wypadki chodzą po Polsce. Adamowicz zginął może nie z ręki PISowskiej dyktatury, ale z godnie z polityczną wolą reżimu. Putin sam nie otruł Navalnego, ale ktoś to zrobił za niego.Kogo dziwi zatrzymanie Giertycha? Są tacy? Na razie jest w szpitalu, bo zasłabł. Dyktatura pewnie go wypuści, ale trauma pozostanie. Córka się przestraszyła. Żona też. Giertych więc, jak ponownie będzie chciał szydzić z władzy, to się zastanowi dwa razy. I dyktaturze o to chodzi. Na razie tylko przesłuchanie, aby mu pokazać, że PISowska prokuratura może ugryźć, a potem, jeżeli Giertych nie zamilknie, będą dalsze konsekwencje.

Zatrzymany jest doświadczonym prawnikiem i wie, co znaczy takie przesłuchanie. To ostrzeżenie. Podobne wiadomości otrzymali inni niewygodni sędziowie: Juszczyszyn, Tuleya, Morawiec, Żurek i inni. Niektórzy dostali po kieszeni. Inni są zawieszeni w czynnościach.Dyktatura śmieje się ostatnia.

Dariusz Wiśniewski