Duda pracuje na Trybunał Stanu

0
540

Prezydent Andrzej Duda nie widzi powodów do zawetowania sprzecznych z Konstytucją ustaw dotyczących sądownictwa, Sadu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Trzeba sobie to jasno powiedzieć, że stanowisko to jest równoznaczne z tym, że Duda, tak zwany prezydent, będzie w przyszłości odpowiadał za łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej.

Polityczki „Nowoczesnej” w trakcie konferencji prasowej retorycznie apelowały do polityków PiS o powstrzymanie niekorzystnych zmian. Wczoraj w całej Polsce, ww 77 miastach trwały manifestacje przeciwko zmianom w sądach, w obronie ich niezależności.

Nie można także zapominać, iż PIS wczoraj zmienił ordynację wyborczą. Mariusz Błaszczak zyskał znaczny wpływ na przeprowadzanie wyborów. To Błaszczak będzie proponował PKW powołanie 100 komisarzy wyborczych. Będzie to taka demokracja Błaszczaka.

Posłowie „Nowoczesnej” zwracali uwagę, iż Polska może być bezpieczna tylko w oparciu o związki z NATO, jak i Unią Europejską. Tymczasem już w przyszłym tygodniu UE może rozpocząć procedurę dotyczącą wszczęcia przeciwko Polsce procedury, w związku z poważnymi, naruszeniami zasad praworządności, w oparciu o art. 7 Traktatu Europejskiego. Podczas ostatniego szczytu unijnego premier Morawiecki przekonał się jak poważna jest ta sytuacja, jak bardzo Polska oddala się od Unii Europejskiej, od europejskich wartości, których Polska zobowiązała się przestrzegać. Polska PiS i owszem chętnie korzysta z pieniędzy europejskich, ale europejskich wartości przestrzegać już nie chce.

Oczywiście podpisanie ustaw przez prezydenta, wcale nie kończy sprawy. Trzeba pokazać, że ci, którzy nie godzą się na likwidowanie polskiej demokracji, nie godzą się na demokrację Błaszczaka, nadal protestują. Trzeba także jasno powiedzieć, że pisowskie ustawy o sądach, jak i ordynacja wyborcza, zostaną odwołane po odzyskaniu wolności, podmiotowości przez Polskę, gdy rozpocznie się proces depisyzacji Polski. Bez względu na pieprzenie PiS o donoszeniu na Polskę, trzeba pokazać Solidarność z tymi instytucjami Komisji Europejskiej, które staną w obronie europejskich wartości w Polsce. Trzeba pokazać przywiązanie do tych wartości.

AJ

Foto: Schengen VISA

Wideo: POLITYKA bez RETUSZU

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: