Duda boi się debaty z Trzaskowskim

1
111

Dla obserwatora polityki, mieszkającego w Stanach Zjednoczonych, gdzie debaty kandydatów na urząd prezydenta, stanowią ważny, nieodłączny element kampanii, stanowią podstawę, w oparciu, o którą wyborcy podejmują ostateczne decyzje, niezrozumiała wydaje się postawa Andrzeja Dudy, który odmawia udziału w debacie ze swoim konkurentem, w wyborach prezydenckich. Swoją postawą Andrzej Duda pokazuje, że rację mają te wszystkie instytucje Wolnego Świata jak Freedom House, które nie traktują już Polski jako kraju demokratycznego. Debata jest elementem demokracji, jej brak dowodzi, iż Polacy żyją w satrapii.  Argumentacja prezydenta Dudy jest pokrętna, jest oparta na kłamstwie. Tak, polski prezydent jest kłamcą i oszustem politycznym. Dla niego jedyna debata, możliwa do zaakceptowania. Jest to debata w telewizji publicznej, debata ustawiona, debata oszukańcza. Mieliśmy tego próbkę w TVP. To nie była debata, nie odpowiadała ona standardom do jakich przywykliśmy w Wolnym Świecie, w wolnej rodzinie Narodów Zachodu. Przygotowywana debata gwarantowała najwyższe standardy. Jednak prezydent Duda, boi się takiej debaty, boi się, że starciu, na równych prawach przegra. To polityczne tchórzostwo. Tak Andrzej Duda pokazał, że jest politycznym tchórzem. Prawdziwy polityk stanie do debaty, tchórz jak Andrzej Duda ucieknie przez okno, jak uczynił to właśnie tak zwany prezydent.

Andrzej Jarmakowski

Poniżej wspólne oświadczenie mediów organizatorów debaty

TVN, TVN24, ONET oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii.

Zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad. Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć.

Podpisano:

Piotr Mieśnik, redaktor naczelny WP

Michał Samul, redaktor naczelny TVN24

Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: