Dramatyczne dane z rynku pracy

0
20


Spodziewaliśmy się, że kryzys ekonomiczny spowodowany koronawirusem dotknie wszystkich. Tak się stało, ale nawet pesymistyczni eksperci Banku Inwestycyjnego Goldman Sachs nie przewidywali tak fatalnych wyników. Nie można było jednak spodziewać się czegoś innego, kiedy zatrzymano praktycznie całą ekonomię.

W zaledwie tydzień przybyło w Stanach Zjednoczonych 3.2 mln  osób bez pracy, którzy zgłosili się po zasiłki dla bezrobotnych. To absolutny rekord i znacznie więcej, niż przewidywał przed tygodniem Goldman Sachs. Amerykanie właśnie odczuli finansowy kryzys na własnej skórze. Jeszcze nie tak dawno bezrobocie w USA było bardzo niskie. Teraz zmieniło się wszystko. Trudno jednak przewidywać, kiedy sytuacja ulegnie poprawie, tutaj nie politycy, ale wirus będzie wyznaczał odpowiednie daty, kiedy ekonomia w USA zostanie ponownie otwarta.

Zdając sobie sprawę z tego jak trudna jest sytuacja, Niemniej takie liczby są szokujące i stają się dla rynku jasną wskazówką, jak głęboki kryzys czeka amerykańską i kanadyjską gospodarkę. Kryzys może być o wiele głębszy niż przewidywano. Kiedy konsumenci stracą zaufanie do ekonomii, nie ruszą na zakupy, trudno będzie oczekiwać, aby ekonomia nagle ruszyła z kopyta.

Szpitale w USA alarmują, iż zaczyna brakować im niezbędnego sprzętu.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: