Domagamy się pełnej informacji w sprawie Mariana Banasia

0
103


Posłowie opozycji zorganizowali dzisiaj w Sejmie konferencję prasową, domagając się ujawnienia na najbliższym posiedzeniu Sejmu, już w przyszłym tygodniu, wszystkich informacji dotyczących Mariana Banasia. Służby specjalne nadzorowane przez Mariusza Kamińskiego posiadały pełnę wiedzę na temat Banasia. Jego oświadczenie majątkowe było sprawdzane od kwietnia br., a na stanowisko prezesa NIK wybierano go w Sierpniu br. Kiedy więc Sejm wybierał Banasia, minister Kamiński musiał posiadać wiedzę dotyczącą Banasia. Dlaczego nie podzielił się wiedzą tą z kolegami partyjnymi?

Banaś oczywiście przez służby musiał być sprawdzany wcześniej, gdy obejmował stanowiska szefa policji skarbowej, czy potem ministra finansów. Dlaczego w sprawie Banasia dochodzi do kuriozalnych spotkań, samego Banasia z Kamińskim i prezesem Kaczyńskim? Czy prezes Kaczyński boi się dymisji Banasia?

W każdym bądź razie, biorąc pod uwagę tylko rutynowe działania służb, w związku z obejmowaniem przez Banasia kolejnych wysokich stanowisk, panowie ministrowie Kamiński i Wąsik, będący w swoim czasie parą, o czym wiedziała cała Warszawa, musieli posiadać wiedzę o Banasiu. Chyba, że obaj są tak nieudolni, że służby pod ich kierownictwem przestały zupełnie działać.

Postulat ujawnienia linii czasowej w sprawie Banasia, jak i ujawnienia wiedzy na jego temat, jak i zarzutów wydaje się naturalny. Posłowie, którzy głosowali za Banasiem, albo przeciw jemu mają prawo wiedzieć jakie zarzuty na nim ciążą. Na razie nieoficjalnie możemy powiedzieć, iż wszystkie informacje ujawnione przez dziennikarzy TVN, w słynnym materiale “Superwizjera” zostały potwierdzone.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: