Dojnej zmiany ciąg dalszy

0
407

Informowaliśmy już o wysokich nagrodach jakie przyznawali sobie Ministrowie, wiceministrowie, i inni funkcjonariusze rządu PiS. PiS coraz wyraźniej Polskę traktuje jako swoją „dojną krowę” i ciągnie ile się da. W ramach dojenia budżetu wysokie nagrody przyznano wojewodom.

Na liście nagrodzonych sumą ponad 20 tysięcy złotych znalazł się Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Wojewoda ten wielokrotnie się skompromitował, wielokrotnie wzywano do jego dymisji. Do kompromitacji totalnej Drelicha doszło po słynnym huraganie na Pomorzu, kiedy to wojewoda opowiadał, że nie będzie używał  wojska do zamiatania liści. Pomoc poszkodowanym nieśli woluntariusze, rozmaici ludzie dobrej woli, tylko nie państwo.

Posłowie opozycji wezwali wojewodę Drelicha, aby nagrodę w całości oddał na fundusz pomocy ofiarom tej katastrofy. Oczywiście jeżeli posiada resztki honoru, w co jednak wątpię. Honor i Drelich to jednak pojęcia dość odległe. Premier Szydło w swoim expose opowiadała o pokorze, o,  końcu z arogancją władzy, a co mamy? Dojną zmianę!

Foto: Dziennik Polski

Wideo: @Platforma News