Dług Polski 276% PKB

1
15251

 

Do tej pory mówiono nam, że zadłużenie Polski wynosi około biliona złotych. Zmieniało się ono wraz z kursem polskiej waluty. Nadszedł jednak dzień Sądu Ostatecznego, gdyż oto Unia Europejska zwróciła się do Głównego Statystycznego o podanie wysokości zadłużenia kraju wraz ze zobowiązaniami emerytalnymi budżetu państwa!

Trzeba powiedzieć zrobiło się gorąco.

W miniony piątek w końcu, po ponagleniach, podano szacunki wartości uprawnień emerytalno-rentowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych. GUS  obliczył, ile państwo będzie musiało wypłacić wszystkim, którzy weszli do systemu emerytalnego, po korekcie o składki, jakie jeszcze wniosą.

I tak, na koniec 2015 roku wartość tych uprawnień wyniosła 4,96 bln zł! To aż trzykrotność rocznej pracy polskiej gospodarki, a dokładnie 276 proc. PKB. Innymi słowy, cała gospodarka musiałaby wpłacać do budżetu wszystko, co zarobi przez trzy lata, żeby zebrać pieniądze na kapitał dla emerytów. Zupełnie nierealne. Skąd się to wzięło? Państwo pobierało składki, , ale  także podbierało je. To jedna z wielu przyczyn. Oczywiście Sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu po zupełnie nieodpowiedzialnym obniżeniu przez PiS wieku emerytalnego.

Naiwnym jest młody człowiek, który dzisiaj w Polsce wchodzi do systemu emerytalnego, i liczy, iż w przyszłości dostanie za pieniądze płacone przez wiele lat, świadczenie emerytalne. Nic z tych rzeczy, nie dostanie nic, gdyż to państwo zbankrutuje!

Oczywiście na dzień, dzisiejszy dług, to dług papierowy. Ale z każdym rokiem suma, którą budżet będzie musiał wpłacić do ZUS będzie coraz większa. Społeczeństwo się starzeje, emerytów będzie coraz więcej, zaś prawie dwa miliony Polaków, którzy wyjechali z kraju płaci na systemy w Wielkiej Brytanii, albo w Niemczech, lub Holandii, gdzie w przyszłości pobierać będzie emerytury.

Już w tej chwili Polska wyciska swoich obywateli jak cytryny zabierając w formie podatków i innych danin około 60% zarobionych pieniędzy. Jednak nawet tak wysokie podatki nie rozwiążą sytuacji! System emerytalny wymagać będzie coraz większych dotacji budżetowych.

Oczywiście lepsza byłaby sytuacja, gdyby Polska była członkiem strefy euro. Niestety łajdacki rząd PiS, nie chce Polski w strefie euro.  Jak więc system zacznie się walić, nikt nam nie pomoże.  Sami sobie jesteście winni, tu się nie da niczego zwalić na Jałtę, na Zachód, na Niemców!  Dla ratowania własnych czterech liter wyprzedacie wszystko co macie, zostaniecie z gołym tykiem, z własnego wyboru! Za to będziecie mieli PiS i będzie nędza narodowa po polsku.

Foto: Polskie Radio

Wideo: @Zbyszek G

1 Komentarz

  1. Dawno takich bredni nie czytałem.
    W jaki sposób bycie w strefie euro miałoby pomóc w tym ?

    Dlaczego Grecja, Portugalia, Włochy nie dają sobie rady ?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: