Dlaczego wstydzę się dzisiejszej Polski?

1
269

Doszło do tego, że wstydzę się dzisiejszej Polski. Gdy w Chicago wypełniałem kwestionariusz  spisu powszechnego jaki miał miejsce w USA, nie wpisałem polish, w odpowiedzi na pytanie o pochodzenie etniczne. Wpisałem european. Tak, wstydzę się dzisiejszej Polski. Dlatego się do niej nie przyznaję.

Wróćmy na chwilę, do wczorajszej konferencji prasowej prasowej gubernatora mojego stanu, Illinois  J.B. Pritzkera, który zapowiedział odmrażanie gospodarki w Illinois od 27 maja br.  Gubernator powiedział, że w czasie obowiązywania restrykcji w llinois, nikt nie został przez policję aresztowany za naruszenie restrykcji. A przecież takie wypadki miały miejsce, choćby podczas manifestacji przeciwko gubernatorowi, w której uczestniczyli członkowie tak zwanej Polonii, za których się wstydzę. Dla Amerykanów, dla polityków na szczeblu miejskim i stanowym ważniejsze były prawa obywatelskie, które są niezbywalne. Popatrzcie teraz na reakcję pisowskiej policji, celowo nie piszę polskiej policji. Uczestników manifestacji zorganizowanej przez przedsiębiorców pałowano, traktowano gazem łzawiącym, wywożono daleko poza Warszawę. Tak samo postępowała bezpieka w czasach komunistycznych. Pamiętam jak działaczy opozycyjnych, wywożono gdzieś daleko do lasu i zostawiano. Wtedy nie było telefonów komórkowych, trzeba było na piechotę zasuwać w nocy, do najbliższej osady.

Tak, wczoraj słuchając swojego gubernatora uświadomiłem sobie jak wielka różnica dzieli Amerykę i dzisiejszą Polskę PiS, która cofa się w rozwoju, w mroki komunistycznej dyktatury.  Gubernator nie nadużywał władzy, wiedząc, iż ludzie mają prawo do protestu, nawet jak nie mają racji! Właśnie taką Amerykę kocham. Cieszę się, że gubernatorem mojego stanu jest mądry, człowiek. Czasami z nim się nie zgadzam, ale to tutaj nie ma znaczenia.

Jeszcze jedno bardzo ważne. Wczoraj w Warszawie zorganizowano konferencję prasową, podczas której poruszono fundamentalną sprawę korupcji władzy, korupcji instytucjonalnej, wynikających ze zmian ustrojowych jakich dokonał PiS. Media pełne są doniesień, wręcz detali, dotyczących korupcji ministra Szumowskiego.  To w dzisiejszej Polsce, która przestała być demokracją, normalka. Rozwiązania, w których Prokurator Generalny kieruje wszystkimi prokuratorami i sędziami sprawdza się tylko w dyktaturach. W Polsce PiS stworzono system, w którym złodziejstwo polityków zalegalizowano. Ziobro po to został nadzorcą sędziów, prokuratorów, aby zapewnić pisowskim złodziejom bezkarność.To był jedyny cel tej tak zwanej reformy, która nic nie reformowała, tylko tworzyła system nadzoru i kontroli.

W Polsce PiS nie wyjaśniono żadnej pisowskiej afery. Złodziejstwo, nepotyzm, kolesiostwo, lizanie tyłków przełożonym stało się powszechne. Dzisiejsza Polska rządzona przez PiS, to zorganizowana grupa przestępcza, wspierana przez wielu polskich łajdaków, także łajdaków z Chicago.  Tak jak brzydziłem się komunistyczną Polską, tak brzydzę się Polską pisowską, gdzie demonstrantów traktuje się gazem łzawiącym, gdzie nie ma różnicy w zachowaniu między komunistycznym ZOMO, a tak zwaną policją.  Dzisiejszy pisowski reżim podeptał wszystkie wartości, w imię których podejmowano walkę o wolną, demokratyczną Polskę. Dlatego do dzisiejszej Polski się nie przyznaję się, wstydzę się niej.   Tak dzisiejszej Polski wstydzę się z powodu korupcji władzy. Ci, którzy dochodzili do władzy mając gęby wypchane sloganami o uczciwości, okazali się twórcami mafijnego systemu, pospolitego złodziejstwa.

Wideo: @Platforma News

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: