Dlaczego PiS-owi przeszkadza polskie godło?

0
172


Dzisiaj w parlamencie zorganizowano konferencje prasową, podczas której poinformowano o interpelacji poselskiej do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej propozycji zmiany godła Polski i umieszczenia w godle symbolu religijnego w postaci krzyża. Posłowie pytają o koszta propozycji, gdyż mamy wiele instytucji państwowych, gdzie w wypadku zmiany godła, trzeba będzie je zmienić.  Czy doprawdy obecnie Ministertstwo Kultury, gdzie podobno narodził się ten kretyński pomysł, nie ma ważniejszych spraw, niż idiotyczna zmiana godła? W ogóle trudno uwierzyć, że tak idiotyczny pomysł mógł się narodzić z pisowskich, wypranych mózgownicach.

W trakcie konferencji prasowej zauważono, iż zmiana godła wymaga zmiany Konstytucji, gdyż godło do konstytucji zostało wpisane, o czym PiS najwyraźniej zapomniał. Kolejny dowód na to, iż PiS Konstytucję traktuje instrumentalnie.

Ponadto stanowczo sprzeciwiam się wpisywaniu symboli religijnych do godła. Godło nie jest dla większości, tylko dla wszystkich. Ponadto jak wynika z badań prowadzonych przez Kosciół katolicki, publikowanych w kościelnym roczniku statystycznym, w niedzielnych praktykach kościelnych, uczestniczy mniejszość Polaków!  Tak więc to mniejszość, dobrze zorganizowana mniejszość, to fakt, usiłuje zmusić większość do przyjęcia jej punktu widzenia. Osobiście powiem szczere, że takiego orła z symbolem religijnym, nie będę traktował jako godło, tylko jak malunek kury lub innego ptactwa, czyli tak jak, traktowałem orła bez korony za czasów komuny.

AJ

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: