Deklaracja na rzecz polskiej oświaty

0
208

Politycy Koalicji Europejskiej zorganizowali dzisiaj konferencję prasową, poświęconą dramatycznej sytuacji w polskiej oświacie, spowodowanej deformą minister Anny Zalewskiej. Grzegorz Schetyna apelował do Jarosława Kaczyńskiego. Aby ten wezwał premiera Morawieckiego i podjęcia decyzji, które zakończą słuszny protest nauczycieli.

Grzegorz Schetyna poinformował, iż podpisana zostanie deklaracja na rzecz polskiej oświaty,w której zostaną zawarte  decyzje, jakie podjęte zostaną natychmiast po wyborach, jeżeli rząd PiS nie będzie chciał zrealizować postulatów nauczycieli. Jeżeli rząd PiS nie zrealizuje postulatów nauczycieli Koalicja Europejska uczyni to natychmiast po wyborach.

Grzegorz Schetyna powiedział, iż był też adresatem listu Jarosława Kaczyńskiego w sprawie przyjęcia euro przez Polskę. Grzegorz Schetyna jest gotowy do udzielenia odpowiedzi, ale w debacie z Jarosławem Kaczyńskim. Kampania wyborcza sprzyja debatom, dyskusji, o najważniejszych sprawach, więc niech Jarosław Kaczyński podejmie debatę.

Lider PSL powiedział, iż rząd nie dał rady,  przez dwa tygodnie akcji protestacyjnej nie był w stanie przedstawić godnej, zadowalającej oferty. Rząd nie odpowiedział rodzicom i uczniom, którzy chcą także lepszej jakości nauczania.

Ostatnie oferty rządu były prowokacją, Rząd bierze strajkujących na przeczekanie, licząc, że protest wygasi się.

Deklaracja na rzecz polskiej oświaty zawiera nie tylko obietnice płacowe, ale także realizację obietnic dotyczących jakości nauczania w Polsce.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: