Czy wybory w Chicago będą uczciwe?

0
233


Dzisiaj w polskim parlamencie zorganizowano konferencję prasową poświęconą chaosowi panującemu, w organizacji wyborów za granicą. Są kraje, w których dopiero wczoraj zakończono wysyłkę pakietów wyborczych, wobec tego wyborcy będą mieli bardzo mało czasu na odesłanie tych pakietów.

Do Polski docierają sygnały, iż nie we wszystkich Konsulatach  wywieszono skrzyki zwrotne, gdzie wyborca może zostawić kopertę ze swoim głosem. W trakcie konferencji prasowej domagano się od MSZ przypilnowania, aby wszystkie polskie placówki dyplomatyczne posiadały odpowiednie skrzynki zwrotne. Konsulaty muszą pracować do piątku do północy. Do Warszawy docierały sygnały, iż niektóre Konsulaty chciały skończyć pracę wcześniej.

W Chicago zastanawiamy się, czy wybory będą uczciwe. W trzech Komisjach Wyborczych, jakie mają działać w Chicago, konsul Generalny w Chicago, Piotr Janicki zaakceptował tylko jednego członka Komisji Wyborczej zgłoszonego przez sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Nie potrafimy wytłumaczyć skąd ta niechęć do ludzi Trzaskowskiego? W Komisjach Wyborczych pełno ludzi PiS-u, Radia Maryja. Wiem, iż do chicagowskich Komisji zgłoszą się mężowie zaufania reprezentujących kandydatów opozycyjnych.

Konsul Janicki na czerwcowe wybory powołał Komisje w składach jakie planowano na wybory majowe, które się nie odbyły. Moim zdaniem polityka Konsula Janickiego jest głupia, w efekcie prowadzić może do podważania wyniku wyborów.

Na razie nie będę komentował, kuriozalnych, wręcz absurdalnych wypowiedzi Andrzeja Dudy przez wyjazdem do USA. Jutro czeka na nas polityczny cyrk, absurdalny spektakl. Odbędzie się on w czasie, w którym to Unia Europejska ma zamknąć swoje granice przed podróżnymi z USA, gdyż USA nie radzi sobie z pandemią. Ciągle wzrasta liczba nowych zachorowań.

Wideo: @Platforma News