Czy światowa burza wokół ropy wpłynie na ceny na polskich stacjach paliw

0
266


Cena ropy naftowej zachowywała się dosyć burzliwie w ostatnich dniach. Było to przede wszystkim związane ze szczytem G-20, gdzie spotkali się przywódcy USA i Chin, decyzjami OPEC i wydarzeniami dotyczącymi Iranu.

Tuż przed G-20 cena ropy spadała, ponieważ obawiano się dalszego pogorszenia koniunktury gospodarczej, a w konsekwencji spadku popytu na ten surowiec. Rozmowy podczas szczytu spowodowały optymizm, efektem było odbicie cenowe. 

Natomiast OPEC zdecydował się na przedłużenie decyzji o cięciu produkcji do końca I kw. 2020 r. , ale to jeszcze nie oznacza, że produkcja ropy nie wzrośnie ze względu postępowanie Arabii Saudyjskiej.

Ceny ropy brent oscylują wokół poziomu 65 USD za baryłkę, a ropy WTI 59 USD.

– Cena ropy powinna umiarkowanie rosnąć, co jednak nie powinno w najbliższym czasie w jakiś drastyczny sposób wpłynąć na ceny benzyny na polskich stacjach paliw , ponieważ już wcześniej wprowadzono sezonowe podwyżki- mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB.

Od redakcji; Oczywiście, w przypadku, gdy  Donald Trump następnym razem nie odwoła bombowców, to zobaczymy jak ceny ropy dostaną bzika.

Foto: Gfycat

Wideo: @MarketNews24