Czy rynek nieruchomości znów doprowadzi do kryzysu?

1
391

Wypowiedź: Jarosław Jędrzyński, analityk rynku nieruchomości, RynekPierwotny.pl

W ciągu ostatnich 12 miesięcy na sześciu głównych rynkach nieruchomości w kraju cena metra kwadratowego mieszkania deweloperskiego wzrosła średnio o 8%. – alarmuje ekspert portalu RynekPierwotny.pl. Czy powinniśmy obawiać się kolejnej bańki na rynku nieruchomości?

Statystyki obecnego wzrostu cen zaczynają przypominać te, które załamały rynek w 2013 roku. – Jest to mniej więcej połowa całkowitego wzrostu, jaki zanotowaliśmy od początku boomu na pierwotnym rynku mieszkaniowym, który rozpoczął się dokładnie 5 lat temu. – stwierdza Jarosław Jędrzyński, ekspert ds. rynku nieruchomości w RynekPierwotny.pl.

Jakie zmienią się ceny na rynku mieszkaniowym?

Ostatnie prognozy ukazujące się w mediach zwiastują nawet kilkunastoprocentowe wzrosty na rynku mieszkań deweloperskich. Według ekspertów, nie ma jednak powodów do paniki.

Foto: Rynek Inwestycji

– W tej chwili zdecydowanie brakuje jednoznacznych przesłanek które świadczyłyby o tym, że rynek w przewidywanej przyszłości może się załamać albo w dalszym ciągu trwać w stanie prosperity. – ocenia Jarosław Jędrzyński i dodaje: – Oczywiście rynek mieszkaniowy jest rynkiem cyklicznym i kiedyś obecne ożywienie się skończy, natomiast w tej chwili bardzo trudno jest przewidzieć to, co wydarzy się na nim nawet w perspektywie najbliższego roku.

Tekst i wideo: @newsrm.tv

1 Komentarz

  1. (off-topic ale mysle ze zainteresuje Progress For Poland. Kolejny dzialacz polonijny rozczarowal sie do “Dobrej Zmiany” (lepiej pozno niz wcale) i opisal jak w praktyce wygladala wspolpraca z Senatem)

    http://www.bialyorzel24.com/polonia-w-ameryce/art,508,adam-bak-rezygnuje-z-czlonkostwa-w-polonijnej-radzie-konsultacyjnej-przy-marszalku-senatu.html

    “Adam Bąk nawiązuje do otrzymanej dyrektywy dyrektora biura Marszałka Senatu RP adresowanej do Rady, z której jak twierdzi wynika, iż „członkowie Rady nie mają prawa do dyskutowania czy sugerowania jakichkolwiek decyzji politycznych; pozostaje im tylko „ustosunkowywanie się” do tych już podjętych przez rząd, a więc niepodważalnych”. “

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: