Czy PiS chce tworzyć polskie obozy koncentracyjne?

1
1603

Nikogo nie muszę przekonywać, że jestem jak najgorszego zdania, o złodziejskiej bandzie o nazwie Prawo i Sprawiedliwość. Podobnie negatywną opinię posiadam o herszcie bandy Jarosławie Kaczyńskim. Jednak w swojej naiwności liczyłem, że PiS przyjmie niewielką nowelizację Kodeksu karnego w sprawie zakazu stosowania tortur.  Jakby nie było Jarosław Kaczyński coś tam miał wspólnego z antykomunistyczną opozycją, choć w ośrodku internowanych, swojego brata nigdy nie odwiedził, to już dla niego był zbyt wielki przejaw bohaterstwa.

Polska podpisała międzynarodowe konwencje zakazujące stosowania tortur, więc nowelizacja wydała się oczywista. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie doszło w Polsce do gorszących zdarzeń, w trakcie których funkcjonariusze państwowi stosowali tortury. Rozmaite organizacje udokumentowały kilkadziesiąt przypadków stosowania tortur. Cała Polska, także my w Chicago,  dzięki telewizji satelitarnej oglądała bestialskie pastwienie się policjantów na terenie wrocławskiego komisariatu nad Igorem Stachowiakiem, w wyniku czego Stachowiak zmarł.Późniejszy ciąg zdarzeń położył się cieniem na zaufaniu do policji, którego do tej pory wielu nie posiada.

Śledzono także sprawę młodego kibica Jagiellonii z Białegostoku. – Prosił o leki, był chory policjanci myśleli, że jest pijany – “cały internet widział jak wyglądała interwencja policjantów w tej sprawie oraz to, że przełożony tych policjantów został awansowany na generała“. Polska ogląda te awanse.

PiS w wielu wypadkach awansował ludzi, którzy wykazywali się skrajną niekompetencją, ponosili odpowiedzialność ,za osoby stosujące przemoc, torturujące zatrzymanych.

Minister Mariusz Błaszczak, wrzeszczał, z mównicy sejmowej, iż PO zapomniała jak to było, jak to za jej czasów torturowano ludzi. To brednia, ale, nawet jeżeli za czasów PO doszło do takich przypadków, w niczym nie usprawiedliwia to PiS i obecnych oprawców torturujących zatrzymanych.

Jeżeli chodzi o fakty, to  to przypomnijmy jeszcze sytuację z Siedlec, gdzie zmarło trzech młodych chłopaków, szef Komendy Głównej w Siedlcach Marek Fałdowski został później awansowany na szefa Komendy Głównej w Szczytnie.

Patrząc na stołeczną, warszawską komendę policji, widać, iż wiele awansów dokonano tam z powodów politycznych, na ważne stanowiska powołano osoby dyspozycyjne, pozbawione kompetencji merytorycznych, które wcześniej wykazały się służalczością wobec PiS.

Zdarzenie z Gdyni. Pracodawca doniósł na swojego pracownika, ze jest pijany. Nawet jeżeli coś wypił, czy jest to powód, aby rodzina odbierała go z komisariatu w plastikowym worku?

PiS bało się wpisania zakazu stosowania tortur do Kodeksu Karnego. Przed czym ten strach? A może w głowach wielu pisowskich aparatczyków chodzą po głowie rozmaite pomysły? Wpisy na facebooku, inne publiczne wypowiedzi kompromitują wielu prominentnych polityków PiS mogą dowodzić, że coś tam marzy się w ich chorych głowach.

Prominentny polityk PiS Krystyna Pawłowicz chciała wysłać niepokornych sędziów i opozycję na reedukację do Korei Północnej. Mówiła o tym w trakcie posiedzenia Sejmowej Komisji Sprawiedliwości. Przypomnijmy, iż w raporcie ONZ obozy, o których mówiła Pawłowicz nazywane są obozami koncentracyjnymi. W nieludzkich warunkach przebywają w nich dziesiątki tysięcy ludzi.  Czy takie obozy, gdzie stosowanie tortur jest rutynową czynnością, chce tworzyć PiS, czy dlatego boi się zakazu stosowania tortur?

Wiem, że takie pomysły chodzą Wam po waszych chorych głowach, marzycie o tym, aby zadekretować, że tylko wy macie rację, a innych do obozu koncentracyjnego na reedukację, Pawłowicz stanie na czele Wysokiej Komisji Kwalifikacyjnej. Pawłowicz jest dobrą wyrazicielką Waszych zboczonych marzeń.

Andrzej Jarmakowski

Na zdjęciu Igor Stachowiak, Foto: Super Express

 

1 Komentarz

  1. Ja tam nigdy nie miałem złudzeń co do PiSu i tego bolszewika Kaczyńskiego. Nie na darmo jest od lat nazywany “Pcket Hitler” Ma ambicje Hitlera, tylko, że jest tchórżem i nie ma tej sprawności co Hitler.

Comments are closed.