Czy Patryk Jaki odpowie na proste pytania?

0
637

Wiemy już, że Patryk Jaki będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości  na stanowisko prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski kandydat zjednoczonej opozycji i po wyborach prezydent Warszawy zadaje Jakiemu proste pytania. Czy Jaki funkcjonariusz partyjny będzie potrafił na nie odpowiedzieć? Czy zanim obieca mieszkańcom stolicy wszystko odpowie na te pytania? Czy zna na nie odpowiedzi?

 1. Gdzie jest ustawa reprywatyzacyjna?

Dlaczego nie poparł Pan małej ustawy reprywatyzacyjnej, kiedy była głosowana w Sejmie, a przecież dzięki niej nie musimy już oddawać na przykład szkół.

 1. Co z tymi setkami milionów złotych, które z funduszu reprywatyzacyjnego poszły na pisowską telewizją? Odzyska je Pan od Kurskiego?
 2. Cy będzie Pan kneblował kulturę niepokorną, niezależną w Warszawie, tak jak próbują to robić pana koledzy?
 3. Czy będzie Pan wspierał program in vitro, który wprowadzała Platforma Obywatelska, czy będzie go Pan próbował likwidować?
 4. Czy będzie Pan wspierał NGO-sy, którym rząd PiS zabiera finansowanie? Czy będzie Pan wspierał NG-sy, które chcą wprowadzać edukację seksualną?
 5. Czy będzie Pan wspierał skandaliczną ustawę przygotowaną dla złych deweloperów, która pozwoli budować byle gdzie, z pogwałceniem planowania?
 6. Czy będzie Pan z tą klasyczną pisowską arogancją zmieniał nazwy ulic, budował pomniki, grodził ulice, przejmował place bez porozumienia z warszawiakami?

 1. Czy będzie Pan traktował Warszawiaków tak jak Pana koledzy w Opolu, gdzie włączono do Opola gminy wbrew woli jej mieszkańców?
 2. Czy będzie Pan walczył o to, aby obniżyć Janosikowe, tak, aby więcej funduszu z wypracowywanych przez Warszawiaków podatków zostawało w stolicy?
 3. Czy będzie Pan wspierał Paradę Równości, czy będzie Pan uciekał do tego ksenofobicznego języka, który dzieli Polaków, języka charakterystycznego dla Pana ugrupowania?
 4. Co z 11 listopada będzie Pan maszerował, czy będzie Pan biegł i fotografował się na tle rasistowskich, faszystowskich haseł? Czy będzie Pan starał się z tym walczyć, czy będzie Pan starał się zdelegalizować ONR?
 5. No i pytanie symboliczne, czy będzie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, tak jak to do tej pory czyniło miasto Warszawa? Czy będzie Pan ją kontestował, tak jak czynił to Pan do tej pory?
 6. Foto: WP Wiadomości

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: