Czy o tym wiesz?

0
217


Rzeczpospolita Polska staje się tworem coraz bardziej zakłamanym, niestrawnym. Państwo PiS opiera się na kłamstwie, od kłamstwa smoleńskiego poczynając.  W czasie obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja można pękać można ze śmiechu, kiedy tak zwany prezydent RP Andrzej Duda i inni politycy PiS założyli ornat i  ogonem  na Mszę dzwonią, mówiąc o obronie Konstytucji.  Profesor Adam Strzembosz, niekwestionowany autorytet prawny, niegdyś kandydat na prezydenta RP wspierany przez Lecha Kaczyńskiego, wyliczał wielokrotne przypadki łamania Konstytucji RP przez Andrzeja Dudę.  Przypadki te opisywane były przez wszystkie Wydziały Prawa polskich uniwersytetów. I tak dalej, tak dalej. Wspomnieć można jeszcze o Komisji Weneckiej.Tylko po co to przypominać. Łamacze Konstytucji nagle stają w jej obronie. Dowcip.

W czasie obchodów, widać było także kościelnych dostojników. To prawdziwa historyczna bezczelność. Kościół katolicki, w sposób systemowy, systematyczny, także za pomocą nuncjusza papieskiego, zwalczał wszelkie propozycje niezbędnych reform Państwa.

Na łamach Progresu, w swoim czasie przytaczaliśmy wypowiedzi nuncjusza papieskiego, jak i ówczesnego papieża Piusa VI i innych biskupich zdrajców. Niektórych z nich lud Warszawy powiesił.

PO uchwaleniu Konstytucji 3 Maja Watykan, biskupom zalecał opór wobec Konstytucji. Papież wzywał carycę Katarzynę do działania i błogosławił Konfederację Targowicką, która miała zdaniem papieża przynieść pokój i spkój na ziemiach polskich. Polscy biskupi, opłacani zresztą przez rosyjskiego ambasadora Nikolaja Repnina, byli zwykłymi zdrajcami, opłacanymi przez obce, wrogie mocarstwo. Kościół katolicki wolał wspierać likwidację państwa polskiego, niż zgodzić się na jakiekolwiek reformy.

Podobnie jest dzisiaj, Kościół katolicki, także gorąco wspiera reżim PiS, licząc na to, iż Polska nie będzie przystanią do jakichś zachodnich nowinek.  Dzisiaj także Kościół katolicki niechętnie patrzy na Unię Europejską, widzi Polskę, nie jako nowoczesny kraj związany z Zachodem, ale Kościół katolicki widzi Polskę na Wschodzie, realizującą standardy Putina.

Biskupi, wówczas ogłaszali listy wzywające do posłuszeństwa wobec rosyjskiego zaborcy i rosyjskiej armii. Na koniec wideo Zbyszek G. przypomina unikalne przemówienie Maliniaka.

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: