Czy Ministrowie Macierewicz i Kownacki są rosyjskimi agentami?

1
3916

Już nie tylko polscy dziennikarze jak Tomasz Piątek piszą o zaskakujących powiązaniach ministra Antoniego Macierewicza i jego najbliższych współpracowników. W dzisiejszym numerze największego niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung ukazał się artykuł opisujący zaskakującą wyprawę wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego do Moskwy. Kownacki pojechał do Moskwy między innymi w towarzystwie lidera polskiej  pro kremlowskiej partii „Zmiana” Mateusza Piskorskiego. Od ponad roku Mateusz Piskorski przebywa w więzieniu pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji i być może także Chin.

W skład delegacji zaproszonej do Moskwy przez Rosję wszedł jeszcze polityk Solidarnej Polski, Andrzej Rozenek, obecnie zasiadający w zarządzie energetycznej spółki Skarbu Państwa. Delegacja partii „Zmiana” miała obserwować wybory prezydenckie w tym kraju. Nie była to żadna grupa OBWE, które stwierdziło, że doszło do wielu wyborczych nadużyć. Grupa ta uwiarygadniała Władimira Putina, znajdując same pozytywy w rosyjskich wyborach. Uwiarygadnianie rosyjskich wyborów było celem wyjazdu delegacji pod przewodnictwem Mateusza Piskorskiego.

Jak to jest, że minister Kownacki jedzie do Moskwy w delegacji, której szefem, przewodniczącym jest facet podejrzewany o szpiegostwo na rzecz obcego mocarstwa?.

Kownacki następnie zostaje wiceministrem obrony narodowej, posiada dostęp, do wielu tajnych natowskich dokumentów. Czy Polska może być będzie odbierana jako poważny sojusznik? Pytanie retoryczne.

Przypomnijmy, że w Polsce ukazała się książka T. Piątka ukazująca liczne, dziwne powiązania Antoniego Macierewicza.  Piątek mówi, że ciągle dociera do nowych faktów, w przeciągu kilku miesięcy, być może napisana zostanie kolejna znacznie grubsza książka.

Zastanawia także milczenie premier Beaty Szydło, która nie odpowiada na poważne, udokumentowane zarzutu pojawiające się pod adresem jej ministrów.

Zarzuty są poważne. Powinna powstać Komisja Sejmowa, która zajęłaby się opisem powiązań Antoniego Macierewicza i jego współpracowników. W każdym normalnym państwie Minister Macierewicz powinien do czasu wyjaśnienia sprawy zostać zawieszony  w pełnieniu funkcji. Powinien także, co najważniejsze, utracić dostęp do tajnych dokumentów. A może skorzystać z wzorów amerykańskich i powołać niezależnego prokuratora, która przeprowadziłby dochodzenie w sprawie możliwego spisku i zmowy Macierewicza i jego ludzi z agentami Rosji.

Na razie posłowie PO złożą wniosek o informację na ten temat premier rządu.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: Platforma News

1 Komentarz

  1. Już pierwsza książka p. T Piątka budzi grozę, tylko, czy to jest tylko agent Rosji, czy to siatka powiązana z Amerykanami, Rosjanami i ludźmi zamieszkałymi pod zmienionymi nazwiskami w Polsce? To podstawowe pytanie, a co na to NATO?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: