Czy Kaczyński ma jakiś plan szalony?

0
61


Dzisiaj zdominowany przez PiS Sejm, podjął dziwaczną  i niezrozumiałą decyzję o przerwie w posiedzeniu Sejmu i kontynuowaniu go po 13 października, a więc już po wyborach. Sejm zbierze się w starym składzie. Posłowie opozycji wskazują, że decyzję w tej sprawie osobiście podjął prezes Jarosław Kaczyński, który “w głowie ma jakiś szalony plan po wyborach” – ocenili dziś posłowie PO-KO. Według nich, PiS zastawia się, “jak Polakom ukraść wolne wybory”.

Poseł Cezary Tomczyk (PO-KO) ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że sytuacja ta jest “bezprecedensowa”. – Dzisiaj trzeba postawić polityczną tezę, że rząd PiS szykuje się na przegraną lub szykuje się na to, że straci samodzielną większość w polskim parlamencie – powiedział poseł PO-KO.

Sondaże dają co prawda partii Jarosława Kaczyńskiego bezpieczną przewagę, ale sondaże wskazują także, iż choć PiS wygra wybory, może mieć ogromny kłopot ze skonstruowaniem większości w parlamencie.  To wszystko oczywiście spekulacje, tylko jak w inny sposób to wytłumaczyć? Zdaniem posła Sławomira Nitrasa (PO-KO) “istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zostanie podważony wynik demokratycznych wyborów”.

Sytuacja jest bez precedensu, nigdy wcześniej nie miała miejsca. Dziwactwo tym większe, iż Sejm ma wykonać porządek obrad przewidziany na środę, czyli głosować wniosek o wotum nieufności wobec Ziobry i wysłuchać sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich, brutalnie atakowanego przez Krystynę Pawłowicz. Był to zupełnie niezrozumiały wybuch politycznej furii, połączonej z klasycznym kłamstwem i bełkotem politycznym.

O co chodzi? Niektórzy twierdzą, co moim zdaniem, mało prawdopodobne, iż z wewnętrznych sondaży PiS wynika, że może on przegrać, więc chce rzutem na taśmę uchwalić ustawy, które uniemożliwią rozliczenie polityków PiS z łamania konstytucjih

Odroczenie posiedzenia Sejmu, zrobiono chyba w takim samym celu jak w Wielkiej Brytanii. Chodzi o to, aby opozycja w okresie kampanii wyborczej nie mogła wykorzystywać trybuny  sejmowej do krytyki władzy. Odroczenie posiedzenia Sejmu pokazuje również, że PiS nie czuje się tak pewnie jakby wynikało to z sondaży.

Jest to oczywiście kretyńska decyzja, na pewno nic pozytywnego z niej nie wyniknie.

Foto: TVN 24.pl

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: