Czy Jarosław Kaczyński popełnił przestępstwo?

0
2698

Platforma Obywatelska złożyła w czwartek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ws. kampanii “Sprawiedliwe Sądy”. Jak poinformowali posłowie, “w tej sprawie działał układ na czele którego stał prezes PiS”. Jarosław Kaczyński jest ojcem chrzestnym tego nowego układu, dlatego PO domaga się przesłuchania Kaczyńskiego.  Wniosek PO dotyczy tak zwanego sprawstwa kierowniczego.

Kampania billboardowa wypełnia programowe założenia partii politycznej o nazwie Prawo i Sprawiedliwość. Kampanię prowadzą osoby związane z Jarosławem Kaczyńskim, za pieniądze kompanii skarbu państwa. Zajmuje się tym Fundacja powołana do zupełnie innych celów. Jarosław Kaczyński przez wiele lat tropił mityczne układy. Nigdy nie wytropił żadnego, ale sam stworzył układ partyjnych kolesi.

Złożenie wniosku do prokuratury wywołało wściekłość PiS, wręcz furiackie ataki ze strony partii rządzącej. PiS zawsze starał się przedstawiać Jarosława Kaczyńskiego jako osoby kryształowo uczciwej, pozostające poza jakimikolwiek podejrzeniami. Tymczasem tak nie jest. Jarosława Kaczyński uwłaszczył się na państwowym majątku, czego dowodem jest spółka „Srebrna”.  Zdaniem rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. wniosek PO do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jest absurdalny, nasi prawnicy analizują go pod kątem złożenia kontr zawiadomienia wobec jego autorów – powiedziała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Naszym zdaniem absurdalne są wynurzenia Pani Mazurek. Oczywiście cała sytuacja jest absurdem, gdyż jednym wielkim absurdem jest państwo PiS. W przypadku zawiadomienie PO, polityczny podwładny Jarosława Kaczyńskiego, będzie badał wniosek dotyczący swojego politycznego szefa.  Zdaję sobie sprawę z absurdalności tej sytuacji.  Niestety we współczesnej Polsce nie ma instytucji, która nie byłaby podporządkowana hersztowi  bandy, twórcy tego przestępczego układu, czyli Jarosławowi Kaczyńskiemu. Sytuacja ta pokazuje do czego doprowadziła nas najpierw reforma prokuratury, a teraz sądów.

W sprawie afery billboardowej wiele wątków wymaga wyjaśnienia.  Na ulicy ludzie otwarcie mówią o złodziejstwie.

Przepraszamy za momentami zła, jakość nagrania z konferencji prasowej PO, ale waga spraw powoduje, że decydujemy się udostępnić to nagranie.

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: