Czy Gwardia Narodowa będzie wyłapywać nielegalnych?

3
472

Wczoraj, czyli w piątek, agencja AP upowszechniła wiadomość, iż w Białym Domu przygotowano “memo” dotyczące mobilizacji 100.000 żołnierzy Gwardii Narodowej, którzy w stanach nadgranicznych mieli zająć się deportowaniem nielegalnych imigrantów. Wiadomość ta natychmiast została zdementowana przez Biały Dom. Nie posiadamy wiedzy, czy rzeczywiście komuś chodzą po głowie takie pomysły, czy to tak zwany „fake news”.

Sprawa zresztą nie jest taka prosta, o użyciu Gwardii Narodowej decydują gubernatorzy i  nie jest pewnym, że zgodziliby się na takie wykorzystywanie oddziałów jako sił policyjnych Urzędu Imigracyjnego. Burmistrz Chicago Rahm Emanuel nie zostawia suchej nitki na tym pomyśle, zapewniając, iż w Chicago nigdy to się nie wydarzy.

W Monachium odbywa się doroczna konferencja dotyczące bezpieczeństwa. Wystąpił na niej senator John McCain ostro krytykując administrację prezydenta Trumpa. Powiedział on, iż dymisja doradcy prezydenta d/s bezpieczeństwa narodowego uwidacznia szerszy problem w Białym Domu, zaś administracja jest zdezorganizowana.

 

Aktualnie dla Europejczyków wcale nie są najważniejsze zapewnienia o trwałości NATO, ale działania Rosji mających na celu, wpłynięcie na wynik wyborów przede wszystkim we Francji. W kraju tym Moskwa otwarcie wspiera Marine Le Pen.

Europę niepokoi podejście administracji do integracji europejskiej. Sporo w tej sprawie jest do wyjaśnienia, ale to osobny temat. Na szczęście nawet jeżeli w nowej administracji komuś chodziły po głowie takie pomysły, to szybko się z nich wycofano.

Foto: Military.com

Wideo; Chicago Mayor’s Office

3 Komentarze

 1. O nadchodzących wyborach we Francji i stosunku Trumpa do integracji europejskiej – bardzo celne uwagi.
  *
  To o wyłapywaniu nielegalnych przez NG to może być tylko benzyna podlewana do płonących ognisk nienawiści debilnych wyborców Trumpa. Ot, durne dziadki i babcie ucieszą się, rozentuzjazmują, uśmiechną na kanapie przed telewizorem, który im na starość zastęp[uje życie. “Nasz” prezydent “in” dowalił! Tak trzymać!
  *
  Podobne debile są słyszalne w polonijnym mendialnym gettcie gdy omawia się wypadek Szydło; “niedobrze zrobił borowiec, że wyminął tego młokosa gdyż powinien
  *
  TARANOWAĆ, TARANOWAĆ, TARANOWAĆ
  *
  i ZABIĆ GO, ZABIĆ GO, ZABIĆ I ROZTRZASKAĆ!!!
  *
  NA ŚMIERĆ, NA ŚMIERĆ, NA ŚMIERĆ!!!
  *
  wrzeszczy polonijna, żądna krwi hołota.

 2. Zamierzam nielegalnie przekroczyć granicę i udać się do Meksyku. Jakie prawa przysługują mi w Meksyku? Jak mam postępowć w przypadku ujęcia przez władze Meksyku? Jak władze Meksyku postępują z nielegalnymi i pozbawionymi dokumentów imigranatami? Proszę udzielenie wszechstronnej informacji na ten temat. Myśle, że będzie to pożyteczne dla wielu, którzy podobnie jak ja chcą uciec do Meksyku przed totalitarną władzą Trumpa.

 3. Bonifacy- uciekaj, uciekaj. Polecam resort w Riviera Maya. My tez ucieklismy na 2 tygodnie w pazdzierniku. Super piasek na plazy. woda cieplutka w oceanie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: