Czterech marines zabitych w akcie terroru

5
530

wiadCzterech marines zostało zabitych przez uzbrojonego napastnika w mieście Chattanooga w stanie Tennessee na południu USA; napastnika zastrzelono – potwierdziły amerykańskie władze.

Do incydentów doszło przed południem czasu lokalnego w bazie rezerwistów amerykańskiej marynarki wojennej i wojskowym centrum rekrutacyjnym; obydwa budynki oddalone są od siebie o kilkanaście kilometrów.

FBI poinformowało, że napastnik nazywał się Muhammad Youssef Abdulazeez i miał 24 lata. Służby badają obecnie czy jego działania były inspirowane przez dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), albo przez podobną organizację terrorystyczną. Wcześniej poinformowano, że w związku ze strzelaniną podniesiono poziom zabezpieczeń budynków i instytucji federalnych. Wiadomo, że sprawca był urodzonym w Kuwejcie obywatelem USA. W USA skończył szkołę srednią, chciał zostać inżynierem studiował na lokalnym college. Ameryka szeroko otworzyła przez nim swoje drzwi. W szkole miał dobre stopnie, uchodził za zdolnego. Wiadomo, że uczęszczał dolokalnego meczetu. W 2012 roku sprawca skończył  miejscowy stanowy uniwersytet. Uczęszczał na zajęcia z karate, chciał być trenerem w MMA. W tej chwili nie wiemy jescze w którym momencie nastąpiła radykalizacja gościa.

Miejscowy prokurator Bill Killian nazwał zabójstwa “aktem krajowego terroryzmu”. FBI poinformowało, że na razie nie ustalono, jakie podłoże miała strzelanina.

Według świadków uzbrojony mężczyzna, jadący odkrytym fordem mustangiem, otworzył ogień do dwóch wojskowych ośrodków; prawdopodobnie działał sam. W kolejnych dniach zapewne dowiemy się na ten temat więcej. Centrum rekerutacyjne zostało ostrzelane.

PAP, redakcja

Foto wiadomości.onet.pl

 

5 Komentarze

 1. “Wiadomo, że sprawca był urodzonym w Kuwejcie obywatelem USA.”
  “W tej chwili nie wiemy jescze w którym momencie nastąpiła radykalizacja gościa.”
  *
  Jakiego “gościa”?
  Był obywatelem czy nie był?
  Ktoś czyta to co sam pisze? 😉

  “W szkole miał dobre stopnie (…) Ameryka szeroko otworzyła przez nim swoje drzwi.”
  Następny kwiatek.
  Po znajomości Ameryka mu dobre stopnie dawała?

 2. Gościu to rzecz jasna to samo co facet, ten sam facet. Nie chodzi, że był gościem w sensie przyjechania w odwiedziny, Tak ja to rozumiem. zza kałuzy jak zwykke szuka dziury w całym jedno jest pewne. Uważam, iż meczet powinien zostać zbombardowany….

  • Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. Nie wystarczało amerykańskiej ropy? Zachciało się nos wtykać w nie swoje sprawy? I tak przechodzi moje pojęcie dlaczego tak mało terroryzmu doświadczyły Stany Zjednoczone w rezultacie swojego imperializmu.

Comments are closed.