Część amerykańskiej Polonii poszła na służbę do Putina

31
609

Pewna część amerykańskiej Polonii, zamierza w wyborach prezydenckich poprzeć Donalda Trumpa. Nie będzie to jakaś liczna grupa Polonusów, która wpłynie nawynik wyborów.  Na szczęście dla zdrowego rozsądku, i na szczęście dla Ameryki, Polonia generalnie nie głosuje.

sklepTak zwana Polonia, czyli grupa pochodząca z kraju, leżącego w Europie Środkowej, w czasie gdy odradza się rosyjski imperializm,  powinna szczególnie być zainteresowana tym, co kandydaci mają do powiedzenia w dziedzinie polityki zagranicznej.

Geopolityczna konfrontacja dokonuje się dzisiaj w Syrii. Donald Trump posiada proste rozwiązanie sytuacji. Radzi Ameryce, aby przestała angażować się w Syrii, gdyż tam Putin, za nas walczy z terrorystami.  Jacyś rebelianci? Przecież nie wiemy kto to jest? Może to jacyś islamiści.! To oczywiście nieprawda, wiemy, dobrze wiemy, na przykład przeciwko reżimowi Assadowi walczy, wierny , wypróbowany sojusznik Ameryki w regionie, wcześniej, niestety zdradzany przez Wolny Świat, czyli Kurdowie. Gdyby Trump chciał dowiedzieć się czegoś na ten temat, dostałby masę informacji od odpowiednich służb. Propozycja Trumpa ogranicza się do pozostawienia Syrii Putinowi.  Trump idzie dalej. Straszy, że z powodu Syrii, jak będziemy stawiać opór Putinowi, może wybuchnąć III wojna światowa.

W tym samym kierunku szło jego rozumowanie , w przypadku NATO, gdy mówił o konieczności rewizji sojuszy, zawartych po II wojnie światowej. Czy musimy bronić Europy, czy oni wydają tyle, ile potrzeba na obronę? Wydają za mało, ale wydatki zwiększają.

Trumpowi nie przyszło do głowy, aby na temat Syrii, zapytać może Syryjczyków, może chrześcijan, mordowanych bez opamiętania przez religijnych fundamentalistów? Może warto zapytać Syryjczyków, którzy przyjechali do Krakowa, na Światowe Dni Młodzieży? Tak samo, Trumpowi nie przyszło do głowy, aby zapytać Europejczyków w sprawie sojuszy i NATO. Kto pyta nie, nie błądzi Panie kandydacie!  Trump powiedział jedynie, iż po wyborach pojedzie do Moskwy. Przebąkiwał coś o nowym porozumieniu z Moskwą. Przecież to nawoływanie do oddania Syrii Putinowi, niechęć do NATO, zostawienia Europy Rosji, to myślenie w stylu Jałty, gdzie Stalinowi oddano bez wystrzały pół Europy. Rozwiązać NATO, oddać Syrię, najlepiej cały Bliski Wschód i nowa Jałta gotowa. Można jechać do Moskwy, na wystawne przyjęcie. Zapewniam, że będzie wystawne, panienek dla Niego nie zabraknie.

Osobiście znam, Polusów, którzy niegdyś z powodzeniem i wielkim oddaniem,  zbierali podpisy, pod petycją domagająca się uznania układów jałtańskich, za nieważne od samego początku. Przychodzili na manifestacje. A teraz popierają faceta, który otwartym tekstem mówi, że chce im zafundować nową Jałtę. Przecież oni zdradzili ideały i wartości, które niegdyś były dla nich drogie! Cóż takiego się stało? Zwariowali, rozum odebrało?

 

Nie można zapominać, że Polonia swoje osiągnięcia w Ameryce zawdzięcza kapitalizmowi i wolnemu rynkowi. To dzięki temu kapitalizmowi i liberalnej ekonomii, imigranci mogli rozwijać swoje biznesy, korzystać z profitów jaki niósł wolny handel , importować z Polski liczne towary. I teraz wspierają faceta, który twierdzi, że wolny rynek jest be, wolny handel jest be i wszystkie umowy handlowe trzeba renegocjować.!  Urzekło was, że facet chce zbudować mur na granicy z Meksykiem?, za który Meksyk i tak nie zapłaci? Co uwierzyliście, że dzięki temu murowi, wróci fabryka, która wyemigrowała i wy w niej dostaniecie robotę? Puknijcie się w czoło! Przecież jak posłuchać Trumpa, to on występuje przeciwko wszystkim wartościom, których Partia Republikańska zawsze broniła.

Wielu z Was uwielbiało tropić agentów, szukać wrogów i nie przeszkadza wam, że były szef kampanii Trumpa musiał odejść po ujawnieniu jego wyjątkowo bliskich kontaktów z Moskwą? Nie przeszkadzało Wam, że szef kampanii Trumpa, Pal Manafort przywrócił, za grube miliony, do politycznego życia na Ukrainie, Janukowycza, robiąc  z niego klasycznego populistę? Nic Wam to nie mówi? Jeśli nie mówi, to  Wam naprawdę rozum odebrało!

Andrzej Jarmakowski

Foto: wikipedia.org

Wideo: Youtube/cnn

31 Komentarze

 1. Czy polonia w USA nie jest czasem wielkim zwolennikiem pisu or radia maryja i najwiekszego skurwysyna jakiego wieki widzialy tadzia rydzyka? I chociaz pis moge jeszcze zrozumiec bo niektore projekty sa dobre dla obywateli, ale jawne wspierania rydzykowego imperium niestety ich deskrydetuje, nie mowiac juz o kompletnym oddaniu sie doktryny katolickiej, doktryny ktora trzyma nasz kraj w piesci juz od 1000 lat. Sorry ale nie dziekuje, polonia to tylko z tych jelopow nazwa, oni wyjechali za prlu a ten prl ciagle w nich zyje, w sumie to nigdy z niego nie wyjechali. Ale dobrze, niech glosuja na rownego siebie jelopa, wyrzuci ich na zbity pysk jako ze na pewno czesc bedzie bez papierow

 2. Śmieszą mnie wasze komentarze: prymitywne, złośliwe i bezsilne. Rozumiem wsze komunistyczne zapatrywanie się na Polskę i co chwila wykrzykiwanie: precz z prawicą (jak przystało na UB-eków) oraz nienawiść do kościoła. Relikty polskiego komunizmu w USA 🙂

  • Czy Hillary Clinton jest komunistką? To Jarun ttym krzykiem pokazuje swoją bezsilność, jego krzyk trafia w próznię.

  • Jarun ! Wypuścili cię ze szpitala, czy na przepustce jesteś???Albo to “dobra zmiana” bolszewików s PiSu i przestali ci płacić za lekarstwa. A już tak dobrze było tu bez ciebie. A teraz do Teresy: Czy Hilary Clinton jest komunistką, czy nie, to nie będe się wypowiadał, ale faktem jest, że w świetle obowiązującego w USA prawa, jest kryminalistką, czyli popełniła czyny kryminalne, chodzi o te E-mails z prywatnego konta i ich skasowanie “przez pomyłke” Oficjalnie kryminalistką NIE jest, tylko dlatego, że nazywa się Hilary Clinton. Za takie samo przewinienie, wiekszość ludzi zatrudnionych w administracji, już by było osądzonych i skazanych. Ale cóż, polityka.Nie będe też wystawiał oceny politycznej, tej afery Clinton, Teresa dokonuje TYLKO oceny politycznej, ale trzeba sobie uzmysłowić, że wielu głosujących Amerykanów dokonuje oceny prawnej danego kandydata, a nie oceny tylko polityczne, i ten fakt może być mocno widoczny w wyborach 8 listopada. Zobaczymy.

   • O Jasiu-Sraczyk zgadza się ze mną tzn. przytaknął mi. Cieszę się, że zrozumiał ten mołotobojec rodem z ubeckiej dynastii – co to nie chcieli go nawet kodziarze, bo się poznali na przygłupie. 🙂 No więc Clintonowa to schorowana oszustka na dopingu niczym Lońka Breżniew.

   • Jak się nie mylę, kryminalistą zostaje się na podstawie prawomocnego wyroku sądu.

    Jeżeli ktoś powie, że niejaki JohnAA zabił człowieka i jakiś redneck w to uwierzy, to jeszcze to nie znaczy, że JohnAA jest kryminalistą.

    Ja już wiem na kogo zagłosuje JohnAA – tak jak większość amerykańskich rednecków.

    Ta kampania pokazała, że amerykański redneck jest takim samym przygłupem jak każdy pisdzielec w Polsce.

  • Wypierdkiem socjalizmu to jest PiS, ruch narodowy i inne komunistyczme popłuczyny. Progress idąc w kierunku postepu dla POlski bronił kapitalizmu, liberalnej ekonomii, wolnego handlu. PiS broni państwowej własności i dawnych socjalistycznych molochów. Niszczy biznes pruwatny przez rozliczne kontrole podatkowe chociażby. Wypierdkiem socjalizmu to jest Jarun

 3. Niestety Teresa (brzydki paszczurze) nie podrywaj mnie, na twoje tłuste fałdy nie polecę, więc przestań mnie zaczepiać. A prezydentem Rosji W. Putinem gęby sobie wy pastuchy nie wycierajcie. Ograł waszego czarnuszka jak dzieciaka i chorowitą Clintonową wystawił na pośmiewisko z tymi @-mailami.

 4. Oto Jarun, agent Putina, a Obamy Putin nigdzie nie ograł, gdyż zaboru terytorium nie mozna nazwać ograniem. Jak zabierze cześć Polski też nie będziemy protestowac, przynajmniej będzie spokój z Jarunem

 5. Jarun jeszcze nigdy nie mial argumentu merytorycznego. Tylko wyzywa i obraża, hejtuje. Taki jest PiS taki jest ruch narodowy pełen agentów Moskwy

 6. 100 tys. milion, 10 milionów agentów Putina w Polsce. Przestańcie być dziecinni i śmieszni…jak w piaskownicy. Czas na starość wydorośleć amerykańskie cepy. A pan Jarmakowski reprezentuje typową lewacką (marksistowską) ideologię, która nie może pogodzić się z patriotyzmem, chrześcijaństwem i ludzkimi wartościami.

 7. Czy lewidowość polega na tym, że p. Jarmakowski nie wspiera Trumpa, który chce rozwalić NATO i marzy o Jałcie 2? Na razie lepiej niech PiS rozwiąże problem leczenia chorych na białaczję, dlaczego w Polsce nowoczesne leki i terapie nie są dostepne, ministra Rzdziwiłla wywalić czym prędzej. Na razie chorzy umierają w powodu nieudolności PiS-u. Włąsnie czytam tekst na Progressie na ten temat. Czy to też lewicowe? Jarun ulega schematom i propagandzie.

 8. Jak w Polsce rządziła złodziejska spółka PO-PSL to nikt nie umierał i przez 8 lat było cacy, wspaniale. W telewizji lukrowali rzeczywistość, ach ach ile to Orlików wybudowali, a ryży Donald łgał jak najęty i całował Merkelową po łapach, żeby mu dała posadę w Brukseli. Taki z niego był premier- sługus Angeli.

 9. Dodam, że minął rok czasu i 40% Polaków popiera PiS, a tylko 15% popiera PO. Platforma niczego się nie nauczyła i niczego nie zrozumiała po przegranych wyborach. Zresztą kto ma ich poprowadzić? Schetyna to miernota, urzędasek zwany przez Polaków “księgowym”. Siemoniak -frędzel bojący się własnego cienia. Budka-piszczący, bo dostał kopa w żopu. Alimenciarz Kijowski z KOD-u, będący na żołdzie niemieckich służb specjalnych? Petru z Nowoczesnej -nie mający pomysłu na politykę? Nie mam nic przeciwko temu aby Kaczora i Maciarewicza zastąpić kimś sensowniejszym …ale nie ma kim. Chyba, że durnowatą Tereską 🙂 🙂

 10. PiS nie ma 40 procent, zszedł poniżej 30%. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj straciłby większość. Ale nie o to chodzi.

 11. Kiedy wreszcie zmądrzejesz i wydoroślejesz? Zaprzeczasz faktom. Aż tak głupia i ślepa jesteś ? Cierpisz na rozdwojenie jaźni?

 12. Skomentuję tylko jedno zdanie, za to skrajnie bezsensowne, a mianowicie: “to myślenie w stylu Jałty, gdzie Stalinowi oddano bez wystrzału pół Europy.”
  *
  Bez wystrzału?
  USA miało bić się z ZSRR?
  Amerykańscy żołnierze mieli strzelać do żołnierzy radzieckich/sowieckich?
  Trzeba wielkich braków podstawowej wiedzy o historii II wojny aby takie cudeńko napisać.
  *
  Przecież zaledwie na miesiąc przed Jałtą Stalin błagał aliantów zachodnich o przyspieszenie ich ofensywy styczniowej. Stalinowi wtedy w oczy zaglądało całkiem realne niebezpieczeństwo przerwania przez kontratakujących Niemców frontu i okrążenia kilku jego armii.
  *
  A może mi się coś pokręciło?
  *
  Stalin jechał do Jałty błagać aliantów zachodnich o dołączenie do wojny przeciwko Japonii. Dlaczego? Ano dlatego, że sowieci w porty zdrowo robili jak sobie policzyli czekające ich straty w zmaganiach z żołnierzami japońskimi na Pacyfiku, w Chinach, Mandżurii i na samych Wyspach Japońskich.
  *
  A może mi się coś pokręciło?
  *
  O zorganizowanie samej konferencję w Jałcie Stalin zabiegał już od wielu miesięcy, gdyż bardzo zależało mu na wzięciu udziału w podziale Europy płd.-wschodniej, szczególnie po ogromnych sukcesach i zdobyczach terytorialnych, jakie na tamtym obszarze osiągnęli w drugiej połowie 44-go roku sojusznicy zachodni.
  *
  A może mi się coś pokręciło?
  *
  Pozycja przetargowa aliantów zachodnich na początku lutego 45-go roku była o niebo silniejsza od pozycji Stalina. Po pierwsze mieli oni o kilka milionów więcej żołnierzy na froncie a po drugie stali już wtedy na Odrze, czyli o niecałe 100 km od Berlina.
  *
  A może mi się coś pokręciło?

 13. A tak generalnie to tym wszystkim, którzy ostatnio lubią mówić o “okupacji sowieckiej” Polski zamiast o “wyzwoleniu” radzę zastanowić się, coby się stało z Polską i z Polakami gdyby Armia Czerwona stanęła tam, gdzie przebiegał front w końcu sierpnia 1944 roku i gdyby wtedy Stalin zawarł oddzielny pokój z Hitlerem i wycofał się z wojny. Granica niemiecko-radziecka byłaby wtedy w Polsce na Wiśle…
  *
  Ciekaw jestem jak bardzo szczęśliwi byliby alianaci zachodni z tej sytuacji? Ciekaw jestem ilu Polaków przeżyłoby II wojnę?
  *
  A kwestionowanie Jałty dzisiaj to albo durnota albo prezent. Oczywista durnota z punktu widzenia kogoś, komu zależy na zachowaniu integralności terytorialnej obecnej Polski.
  Zaś prezent dla kogoś takiego jak ja, który myśli, że lepiej aby mój Wrocław wrócił do Niemiec aniżeli aby cofał się w pisrydzykowym rozwoju do czasów peerelu, i to jeszcze w wersji wolskiej.

 14. Nie wdaję się w rozważania co by było gdyby. Myśląc o Jałcie chodzi o dzielenie świata na strefy wpływów, decydowaniu za inne narody. Rosjanie po II wojnie opanowali Polskę, wymordowali wielu ludzi, Polska była pod okupacją. Sprzeciw budzi ustalanie stref wpływów bez pytania o zgodę zainteresowanych.

  • Tak kochany Grzesiu, masz rację.
   Nie zapomnij tylko zrobić siusiu przed leżakowaniem.
   Wczoraj zapomniałeś i pani przedszkolanka miała dużo dodatkowej pracy ze zmienianiem twojego leżaczka i twoich majteczek.
   *
   Ileś lat temu młody niemiecki inżynier pracujący w amerykańskiej filii niemieckiej firmy, w dyskusji na tematy wojenne, powiedział mi: “Polska sama jest sobie wina. Nie trzeba było boksować o dwie kategorie za wysoko”.

 15. Zgoda, rozumiem, że to pod adresem Macierewicza, szykującego się do ataku na Rosję w celu odebrania wraku. Nie damy się Sowietom manipulować! Naprzód marsz! Doo atku, biegiem, bagnet na broń!

  • @
   Grzegorz Zawistowski
   “rozumiem, że to pod adresem Macierewicza”
   To też, ale pisałem to do ciebie w odpowiedzi na twoje:
   “Rosjanie po II wojnie opanowali Polskę, wymordowali wielu ludzi, Polska była pod okupacją.”
   *
   Przecież to oczywiste, co napisałeś. Rosjanie po II wojnie opanowali Polskę nie po raz pierwszy. Wymordowali wielu ludzi też nie po raz pierwszy. Każda z tych okupacji miała swoich bohaterów i zdrajców. Swoich wyklętych.
   *
   I co z tego?
   Ja przepraszam, ale historia i czytanie historycznych książek powodowało wypieki podniecenia na moich policzkach gdy miałem 14 czy15 lat. Dzisiaj interesuje mnie tylko przyszłość stosunków Polski z sąsiadami, w tym z Niemcami i z Rosją. O ile będą jeszcze te trzy organizmy istniały.
   Przeszłość mam (prawie że) w *upie.
   Trzeba ją znać ale to kryterium jest dla mnie oczywiste. Ważniejsze jest pytanie: po co komu Polska? Jaki jest sens istnienia Polski jako osobnego kraju? Kto odnosi z tego korzyść?
   *
   Czy istnienie Polski jest dobre dla Polaków?
   Czy Polacy woleliby mieszkać w Polsce czy w Niemczech? Jaki byłby dzisiaj wynik plebiscytów? Czy wybuchłyby powstania “za Polską” na Śląsku i w Wielkopolsce tak jak po I wojnie? A co gdyby wyeliminować dosyłanie w tamte rejony polskiego wojska, co miało miejsce wtedy?
   *
   Czy samo istnienie Polski jest korzystne dla Rosji?
   A dla Niemiec?
   Dla Francji i dla Wielkiej Brytanii?
   Dla USA?
   *
   Jeżeli na ten temat mają miejsce napięcia i konflikty interesów to czy i jak różnią się one od tych, które świetnie znamy z przeszłości?
   Co daje nam pewność, że nie przyniosą one Polakom dokładnie tego samego co w przeszłości, czyli miliony trupów i morze zniszczeń?
   *
   Skąd wiemy, czy podważenie Jałty skończy się korzystnie dla Polaków?
   *
   Napisałeś: “Sprzeciw budzi ustalanie stref wpływów bez pytania o zgodę zainteresowanych.”
   Pełna zgoda. Żądam w Polsce plebiscytu na temat przyłączenia Dolnego Śląska do Niemiec.

 16. Chłopcy, spotkajcie się przy piwie, uzgodnijcie swoje opinie i przestawcie końcowe wnioski. Możecie zabrać też A.Jarmakowskiego, pozwoli mu to trochę otrzeźwieć.

 17. Ciekawy pogląd zza kałuzy. Ja powiem, że jestem za dażeniem do powstania Stanów Zjednoczonych Europy. Nie widzę sensu w istnieniu osobnych organizmów jak te małe kraje Europy. Razem zas mogą one osiągnąć sporo, będą wielką potegą gospodarczą.Polska będzie jak Szkocja, czy Katalonia, ze swoją historia językiem i lokalnym parlamentem, pełnym wariatów, którzy jednak będą tylko lokalnym samorządem. Teraz się na mnie rzucą, że chcę zlikwidować Polskę z husarią. Nie, repreznetacja w piłce nożne zostanie, jak w przypadku Walii i Szkocji. W tej mojej koncepcji Polska byłaby takim Wisconsin.

  • Otóż to, dokładnie moje zdanie, 10/10.
   *
   Ze względu na wielkość i zróżnicowanie Polski sugerowałbym tylko w ramach tej samorządności podział na mniejsze regiony, w końcu Szkocja to tylko nieco więcej niż 5 mln ludzi, a więc z Polski można śmiało zrobić kilka Szkocji 😉
   W ramach tych kilku regionów byłaby możliwość na dosyć duże różnice w różnych sferach życia, w zależności od lokalnych preferencji.
   *
   Inaczej, tzn. stawiając na pisrydzykową reaktywację teorii dwóch wrogów (a może i trzech; Żydzi = globaliści) prosimy się o powtórkę z przeszłości, czyli o następną hekatombę.
   *
   Stany Zjednoczone Europy i to Stany zaprzyjaźnione i pokojowe w stosunku do Rosji. Na tyle, na ile da się współżyć pokojowo z Rosją. W każdym razie SZE nie drażniące niedżwiedzia.
   *
   Być może misiu pokojowo sam się zapije i zarazi HIVem na śmierć… mało to chrześcijańskie z mojej strony ale uważam, że Rosjanie powinni bardziej zająć się swoimi problemami.

 18. Brzeziński nie bez racji mówił, iż głównym problemem amerykańskiej polityki jest wciagnięcie Rosji do demokratycznej rodziny narodów świata. Mowił też, iż to będzie trudne, czesto będziemy się cofać, ale trzeba próbować. Macierewiczowi to się podobać nie będzie…

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: